pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Подсказки для тех, кто решил сменить профессию

 Вот, небольшая «шпаргалка», способная облегчить решение некоторых ключевых вопросов в этом процессе.

• докладніше

Працевлаштування в столиці: скільки кандидатів на одну вакансію?

  Київський міський центр зайнятості нещодавно оприлюднив статистику щодо актуальних вакансій. Якщо порівнювати з жовтнем минулого року, їхня кількість зменшилася в 2,5 рази: 3,6 тис. вакансій проти 9 тис. І якщо минулого року на кожну вакансію претендував один кандидат, та ще й надто вимогливий щодо зарплати, то цього року на одне вільне місце в столиці претендують три особи.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Електромеханік - профі зі світлою головою


ЕЛЕКТРОМЕХАНІК — ПРОФІ ЗІ СВІТЛОЮ ГОЛОВОЮ
та вмілими руками


Професія обирає нас, чи ми обираємо її? Зазвичай, після школи більшість вже має особистий стратегічний план: отримати освіту, зробити вдалу професійну кар’єру, відкрити власну справу. Але зазвичай життя вносить суттєві корективи: події відбуваються за неповторним сценарієм, назва якому — доля. Саме у таких випадках, обираємо не ми, а нас.

Електромеханік - профі зі світлою головою
Олександр ПОПРІЙЧУК,
електромонтер ВАТ «Блок А»

Розповідає Олександр ПОПРІЙЧУК, електромонтер ВАТ «Блок А». Цікаво, що нині висококласний фахівець, будучи десятирічним хлопчиськом збудував власну електромайстерню: влаштував авторську електричну охоронну систему, від дій якої шахрай міг отримати електричний опік. За цю витівку батько наказав хлопця, але займатися вивченням роботи електроприладів не заборонив. «Головною вимогою родини була безпека всіх моїх дослідів», — посміхається Олександр.
-
Пане Олександре, часто-густо захоплення дитинства проходять. А як відбувався Ваш вибір професії?
-
Я нічого не обирав, все само собою склалося. Після закінчення середньої загальноосвітньої школи потрапив до лав Радянської Армії, служив у Московській області у підрозділі зв’язківців. Саме в армії вдалося досконало вивчити і отримати практичний досвід електрика.


-
А бажання отримати спеціальну освіту не виникало?
-
Вчитися не було ані бажання, ані потреби. Всі базові знання я отримав і закріпив на практиці. Тому, повернувшись додому, до Житомирської області, влаштувався на посаду учня електромонтера. Працював місяць з третім розрядом під керівництвом наставника-майстра, згодом отримав четвертий і п’ятий розряди, які передбачають допуск до роботи з напругою у 36 тис. вольт на електричних підстанціях. До речі, згідно з законодавством України, кожен спеціаліст, який працює з електричною напругою має отримати допуск на проведення робіт. Такий допуск видається «Київенерго» щороку, після професійної атестації, яку проводить комісія. У 2005 році атестація проходила у травні, і хто не отримав допуску офіційно, не має права працювати з електромережами.


-
Як складалася Ваша професійна кар’єра? Чи багато робочих місць змінили?
-
З накопиченням професійного досвіду отримував і підвищення — вісім років працював електромеханіком на газонаповнювальній станції у контрольно-вимірювальному відділі. Державне фінансове забезпечення не задовольняло (заробітна плата електромеханіка — 700 грн.). Вирішив поїхати на заробітки до столиці. За п’ять років роботи в Києві змінив три місця роботи, поки не знайшов ідеальний у моєму розумінні колектив та умови роботи. Справа не лише в тому, скільки отримуєш за певний обсяг діяльності, а і в тому, з якими людьми працюєш, з яким настроєм приходиш на роботу.


-
Розкажіть детальніше про свою фірму та свою безпосередню діяльність.
-
Наша фірма займається будівництвом, капітальним ремонтом та проведенням всіх оздоблювальних робіт «під ключ». До посадових обов’язків електромонтера входить: узгодження плану приміщення із замовником та бригадиром, проведення всіх етапів роботи — монтаж електрокабеля, перевірка надходження енергії по кожній точці. Іноді під час роботи я змушений вносити корективи, адже більшість планів офісних приміщень створюють дизайнери, не враховуючи специфіку та особливості роботи електроприладів у офісі. Наприклад, обов’язковою вимогою техніки та безпеки є ізоляція кабелів та блокування відкритого доступу до електричних струменів. Так, при роботі великої кількості офісної техніки прибирати приміщення можна лише при ізольованих спеціальними корпусами шнурах.


-
Які у Вас умови та графік роботи?
-
На відміну від попередніх, на кінцевому етапі вмикається напруга і перевіряються всі точки електрозабезпечення, починаючи зі світла, і закінчуючи розетками, вентиляційним або кондиціонерним забезпеченням приміщення. Працюємо двома бригадами по два чоловіки з восьмої ранку до п’ятої вечора, з понеділка по п’ятницю. Зазвичай маємо два вихідних дня, але за умов термінового замовлення виходимо на роботу у вихідні. Середня заробітна плата — 1 500 грн.


-
Ваші побажання всім пошукачам «Пропоную роботу».
-
Переконаний, що знайти гідне місце роботи завжди можна, маючи будь-яку професію. Головне «не опускати руки» і робити те, що до душі. За 23 роки професійної діяльності я зустрічав дипломованих спеціалістів, які зовсім нічого не вміли робити; електрика вимагає в першу чергу не базових знань, а практичної досконалості, адже від кінцевого результату роботи залежить життя та безпека людей.


Дипломований спеціаліст чи профі-самоучка перед її величністю Долею ми маємо рівні шанси. І хто знає, як склалася б доля Олександра, якби він пішов іншим шляхом. Можливо, треба більше прислухатися до себе, аналізувати власні можливості і захоплення? Олександр переконаний, що професіонал — це людина відповідальна, зі світлою головою і вмілими руками. І тут немає чого додати.
 
Марина ДОЛИНЕЦЬ
Фото Катерини ТОЛМАЧОВОЇЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту