pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Люди та гроші

 У давній Спарті, командири аскетичних спартанських воїнів, придумали, як взагалі відбити у суворих підлеглих спрагу до збагачення

• докладніше

Коли "любов" до вашої роботи вже минула

 Подивиться на це з гумором. Доля вирішила за вас й ви маєте примусовий шанс на отримання нових можливостей. Це не так вже й погано. То, скористайтеся цим. Й все буде добре

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Лікарняні по-новому: в Україні з 1 вересня може запрацювати нова система


Починаючи з першого серпня поточного 2021 року, в Україні збираються ввести більш суворі вимоги до порядку надання лікарняних працівникам. У Міністерстві соціальної політики вже оприлюднили навіть, відповідний законопроект, який, якщо буде прийнятий Верховною Радою, має вступити у силу, на початку останнього літнього місяця.

Мова йде про внесення змін до окремих законодавчих актів щодо частини оптимізації функцій Фонду соцстрахування (ФССУ).

Внесений проект має де-які зміни й до порядку оплати частини лікарняних листків за рахунок ФССУ, й до самого розрахунку «обсягу допомоги по тимчасовій непрацездатності» українців. Крім того, документ також містить уточнення термінів для виплат у зв'язку з введенням електронних лікарняних листів.

Щодо змін, то в першу чергу, новий законопроект пропонує внесення змін до розмірів оплати «днів тимчасової непрацездатності», а також, тієї допомоги, що виплачується в залежності від страхового стажу працівників.

Таким чином:

  • у разі, якщо стаж становить до 5 років, застрахованим працівникам пропонують виплачувати 50% від середньої заробітної плати;
  • при наявності стажу від 5 до 10 років - 60% середньої заробітної плати;
  • при наявності стажу від 10 до 15 років - 70% середньої заробітної плати;
  • при наявності стажу від 15 до 20 років - 80% середньої заробітної плати;
  • при стажі понад 20 років - 100% середньої заробітної плати.

Також, в українському уряді збираються переглянути випадки, в котрих лікарняний не буде оплачуватися взагалі. Наприклад, законопроектом передбачено скасування виплат співробітникам у періоди «простою», окрім тих випадків, «коли тимчасова непрацездатність настала до простою» у роботі.

По-друге, новим документом передбачено скасування виплат за лікарняними листами у випадках, коли належні висновки лікарів можуть бути визнаними у якості «необґрунтованих». Таку «необґрунтованість» мають визначати експерти ФССУ.

Головна зміна до закону – більше навантаження на роботодавців, яке виражене у збільшенні періоду лікарняного, який має оплачуватися саме за його рахунок – це термін до 10 днів, при тому, що сьогодні роботодавці оплачують лікарняні до 6 днів, а у подальшому, гроші мають надходити з фондів ФССУ.

У разі, якщо новий законопроект буде схвалено, в Україні залишаться лише електронні листи непрацездатності. Перевіркою їх обґрунтованості будуть займатися експерти-лікарі, які працюють у ФССУ.

За підтвердженням випадків надання лікарями необґрунтованих лікарняних, вони мають самостійно компенсувати суму матеріального забезпечення в установленому Кабміном порядку.

 

 Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту