pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Ейджизм, брак досвіду та гроші: чому відмовляють деяким шукачам

 Результати дослідження показали, що значна кількість українських шукачів мали перешкоди у працевлаштуванні через свій вік

• докладніше

Робота на Львівщині для переселенців: які є варіанти, щоб працевлаштуватися?

 Львівська область стала одним з тих регіонів, які вже прихистили величезну кількість українців, змушених покидати рідні міста і населені пункти. Безумовно, їхня кількість зростатиме надалі, тому вкрай актуальним лишається питання – які є варіанти, щоб працевлаштуватися тим переселенцям, які не хочуть сидіти «на шиї» у волонтерів і місцевих мешканців.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Обираємо професію. Соціальна робота — професія та покликання


Вища освіта


Анна Ганич: Обираємо професію. Соціальна робота — професія та покликання


В останні роки серед запропонованих у вищих навчальних закладах спеціальностей я зустрічаю назву «соціальна робота». Прагнучи отримати інформацію про нову професію, я вирішила взяти інтерв’ю у спеціаліста цієї справи Лідії Тимофіївни ТЮПТІ, кандидата педагогічних наук, професора, завідуючої кафедри соціальної роботи Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».
Обираємо професію. Соціальна робота — професія та покликання
Осередок студентського життя на Подолі…

-
Лідіє Тимофіївно, чим займаються соціальні працівники?
-
Необхідно розрізняти соціальних працівників та фахівців соціальної роботи. Наш університет готує фахівців, тобто бакалаврів, спеціалістів та магістрів, які обіймають посади у державних установах системи соціального захисту населення, громадських орга-нізаціях, працюють в приватних фірмах. Назва «соціальний працівник» використовується для означення всіх, хто професійно займається соціальною роботою — і тих, хто має вищу освіту, і тих, хто її не має.

Фахівці соціальної роботи — це, передусім, фахівці в галузі соціального управління. Їх призначення — сприяти розв’язанню проблем суспільства, допомагати людям, які перебувають у складних життєвих обставинах: малозабезпеченим, інвалідам, безробітним, сиротам. Фахівці соціальної роботи також досліджують соціальне становище, визначають проблеми громади, сім’ї або окремої людини, створюють проект вирішення проблеми і реалізують заходи, необхідні для її розв’язання.


-
Якими знаннями повинні володіти фахівці соціальної роботи?
-
Ґрунтовними знаннями з багатьох наук. Наша кафедра випускає всебічно підготовлених фахівців соціальної роботи, які мають міцні знання з психології, соціології, трудового і сімейного права, законодавства у сфері соціального захисту населення. Наші студенти ретельно вивчають іноземну мову та отримують навички роботи на ПК. Професійна підготовка передбачає вивчення низки дисциплін, спрямованих на оволодіння уміннями діагностувати та прогнозувати різноманітні соціальні ситуації, проектувати заходи їх оптимізації. Важливим чинником професійної підготовки є проходження студентами практики в державних та громадських організаціях, часто — в комерційних фірмах. Це дуже важливо для студентів: багато хто з них працевлаштовується на неповний робочий день вже під час навчання.


-
А як Ви прийшли до соціальної роботи?
-
У Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» я перейшла з Національного університету імені Тараса Шевченка, де працювала багато років. До речі, більшість викладачів нашої кафедри навчалися або працювали в ньому, а також в Національному педагогічному університеті імені Драгоманова, Києво-Могилянській академії. Я відгукнулася на за-прошення Президента нашого університету, першого міністра освіти незалежної України, Петра Михайловича Таланчука. Наш університет один із перших в Україні розпочав підготовку фахівців соціальної роботи (з 1999 року). Наш колектив досяг значних успіхів, що дозволило цього року акредитувати освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр».


-
Які риси характеру треба мати, аби успішно оволодіти спеціальністю «соціальна робота»?
-
Треба бути милосердним, товариським, розумним, допитливим, постійно займатися самовдосконаленням і не боятися труднощів. Для того, щоб вирішувати долі інших людей, допомагати їм, необхідно добре володарювати над самим собою, мати грунтовні знання і бути хорошою людиною. Тому соціальна робота — не лише професія, це покликання.


-
Багатьох цікавить, які вступні випробовування очікують тих, хто обере цю спеціальність…
-
Кожен вищий навчальний заклад висуває конкретні вимоги до рівня підготовки абітурієнта, має власну схему вступних випробовувань. Особливість нашого університету полягає в тому, що у нас немає вступних іспитів. Абітурієнтів зараховують за результатами тестування, яке швидко, і без екзаменаційних стресів визначає рівень підготовки майбутніх студентів. Відразу після тестування, людина знає свій результат.


-
Які перспективи має спеціальність «соціальна робота»?
-
Перспективи спеціальності пов’язані з розвитком державної мережі служб со-ціальної роботи (останні рішення Президента та уряду свідчать про їх дієву турботу про малозабезпечених) і з розвитком громадських та комерційних організацій, які надають соціальні послуги. Аналіз ринку праці свідчить: найближчі 15 — 20 років проблема безробіття для фахівців соціальної роботи просто не буде існувати. Потреба в них значно перевищує ту чисельність бакалаврів, спеціалістів та магістрів, яку випускають вищі навчальні заклади України.


 
Оксана КИЯНКА
Фото Катерини ТОЛМАЧОВОЇЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту