pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Економічно активна людина - це про вас?

 Вони працюють або бажають вийти на роботу використовуючи перші надані можливості

• докладніше

Скільки працевлаштованих до війни українців працюють у звичному режимі?

  Відповідь на це питання допоможе краще зрозуміти ситуацію на українському ринку праці на поточний момент. Пропонуємо вам ознайомитися із результатами недавнього соціологічного опитування.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Навігатори складських морів


НАВІГАТОРИ СКЛАДСЬКИХ МОРІВ


Сюжети своїх детективних романів я знаходжу під час заняття домашнім господарством. Це така дурна справа, що мимоволі приходять думки про вбивство.
Агата Крісті, англійська письменниця

Навігатори складських морів
Ольга ПРИМАК, завідувачка складом

Дійсно, займатися господарством із задоволенням вдається небагатьом. А зробити господарчу діяльність своєю професією може ще менша кількість людей, адже цей вид діяльності не можна назвати простим. Працівники складу повинні знатися на специфіці діяльності компанії не тільки в загальних рисах: робота складських працівників завжди має вузькопрофільні нюанси, тісно пов’язані з напрямком діяльності компанії. Наприклад, у фармацевтиці — це доволі складні латинські назви. Для торгівлі кондитерськими виробами необхідно вміти перераховувати штуки виробів в коробки, коробки в кілограми, кілограми в штуки тощо, а в ювелірній справі взагалі об’єктом обліку є кожний окремий виріб. Торгівля нафтою, папером чи курячими стегенецями теж матиме свої особливості.

КОЖНОМУ СВОЄ МІСЦЕ

Кажуть, що солдат, який мріє стати генералом, повинен спочатку дорости до майора. В деяких компаніях, завідуючий складом — це майже генерал-лейтенант. Наступна сходинка кар’єрного росту — управляючий магазином. На питання журналіста відповідає завідувачка складом одного із магазинів мережі супермаркетів «Велика Кишеня» Ольга ПРИМАК.

— Всю складну роботу комірників можна описати словами: кількісно та якісно прийняти та зберегти товар. До того ж, необхідно враховувати, що у кожного товару свої терміни та температурні умови зберігання, «ставлення» до вологості повітря, а також своє місце — в холодильнику чи на полиці. Ми не можемо дозволити, щоб на складі хоч один продукт знаходився не на своєму місці, по-перше, це може призвести до псування продуктів, по-друге, до безладу в роботі, адже весь асортимент нараховує тисячі найменувань. Сумувати на складі не доводиться: в день ми приймаємо майже 140 машин із продуктами, причому в одній накладній може значитися понад 120 найменувань різних товарів. Наші працівники починають працювати з 7 години ранку (саме в цей час привозять свіжі молочні продукти) і до 23 години. Режим роботи: тиждень через тиждень. Практично цілий день ми на свіжому повітрі: на вулиці приймаємо товар від постачальників.

Портрет потенційного кандидата, якого чекають на роботу на складі: бажано особа 20-35 років, з освітою товарознавця та досвідом роботи, доброю пам’яттю та швидкою реакцією, цілеспрямована, кмітлива, соціально благополучна та порядна, яка буде відповідально й акуратно виконувати свої обов’язки. Кожен новачок проходить стажування та 3-місячний випробувальний термін. Робоча бригада складу спостерігає, як робітник ставиться до виконання своїх обов’язків, до людей. На підставі сформованої загальної думки складається загальне враження і вирішується питання щодо зарахування у штат нового працівника. А далі починається його навчання та кар’єра: через деякий час товарознавці стають менеджерами із закупівлі. Відмовляємо тим здобувачам, хто «не визначився» з професією, або хто вчився «де-небудь та як-небудь» та так і не довчився, тим, хто працював де-небудь та як-небудь, але так нічого і не засвоїв, не мають ніяких планів на майбутнє і головне, пливе за течією в невідомому напрямку. Навіщо брати такого робітника, який завтра поміняє професію і змусить нас шукати заміну?

БЕЗ КОМП’ЮТЕРА — НІКУДИ

Спеціалісти в області торгово-складського обліку стикаються зі зростаючими вимогами до кваліфікації та знань у галузі комп’ютерних технологій. Про особливості своєї роботи розповідає Дмитро ХАЛЄЄВ, студент-заочник та оператор ПК на складі продукції одного із магазинів мережі супермаркетів «Велика Кишеня».

— Знання комп’ютера (передусім, програми Exсel) — важлива позиція в резюме пошукача на цю вакансію. Це апріорі. Сьогодні комп’ютер — одне з головних знарядь виробництва на складі, адже епоха величезних шаф, до гори набитих «гросбухами», відійшла в минуле. За допомогою складських програм задають номенклатуру товарних одиниць, параметри їх виміру та коефіцієнти перерахування, необхідні типи складських операцій, місцезнаходження товарних тощо. Отже, оператор бачить всю продукцію, як на долоні.

Наразі існує безліч програм складського обліку, починаючи з поширених систем, таких як WinСклад або «1С: Торгівля та склад» до складних програмних комплексів типу SAR чи ERA Financials (Platinum). Застосовуються і програми, написані фахівцями конкретного підприємства. Зрозуміло, що знання класичних програмних продуктів буде вітатися при прийомі на роботу. Я мав лише хороші знання з основ роботи на комп’ютері, володіти специфічними програмами мене навчили тут під час стажування.

Мінусом у роботі оператора зазначив би те, що інколи через негаразди в роботі комп’ютерних систем утворюються затори: тоді робота накопичується і доводиться працювати більше, ніж звичайно. Але це дрібниці. Сама робота мені подобається, і найвірогідніше, я залишусь працювати тут і після закінчення ВНЗ. До того ж, завдяки цій роботі я став посидючим та уважним. Не існує двох абсолютно схожих систем складської роботи: кожним підприємством напрацьовані власні засоби організації складського господарства. Проте роботи завжди вистачить усім.
 
Інтерв'ю провела Анна КРУПКО
Фото Катерини ТОЛМАЧОВОЇЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту