Большинство молодых специалистов мечтают о карьерном взлете в самом начале своей работы. Когда они сталкиваются с действительностью, то понимают, что профессионализм и карьерный рост приходит с опытом и личными стремлениями каждого человека отдельно. И тем не менее, все хотят знать, как управлять своей карьерой, чтобы она приносила плоды и результаты.
Оскільки цьогорічна вступна кампанія передбачає також надання абітурієнтами до вступної заяви мотиваційного листа – пропонуємо розглянути в цій статті, як правильно надіслати такий лист.
Краса — поняття універсальне, до неї прагнуть усі. Волосся складає невід’ємну частину нашого уявлення про красу. А що може бути кращим за створення краси? Аби дізнатися про особливості роботи чоловічого перукаря, ми зустрілися з майстром I класу Володимиром АЗМАНОВИМ, який працює в перукарні «Борисфен-А».
Володимир АЗМАНОВ, перукар
салону «Борисфен-А»
-
Де Ви вчились цьому мистецтву? Чому стали саме чоловічим майстром, адже в жіночих зачісках більше можливостей для польоту фантазії?
-
Спочатку я вчився у майстра «біля крісла», потім пройшов теоретичний курс у Київському міському об’єднанні перукарського господарства, склав іспити і почалась робота, участь у конкурсах. Вже 27 років віддав цій роботі. Мені подобається ця професія, подобається, що люди йдуть від майстра красивими і навіть щасливими, і саме я цьому сприяю.
Хоча чоловічі зачіски робляться швидше, однак в них існують такі нюанси, яких немає в жіночих, і працювати з ними складніше. Чоловічі стрижки, як правило, короткі, тому відповідальність набагато вища: якщо у жінки волосся довге, помилку можна приховати гарною укладкою. А якщо у чоловіка сходинки на скронях зробив перукар — все, зачіска зіпсована. Короткі стрижки треба робити настільки філігранно, щоб вони здавалися велюровими.
-
Якими знаннями, вміннями, навичками має володіти майстер?
-
Бути професіоналом своєї справи — це апріорі. Про саме волосся потрібно знати все: як за ним доглядати, яку косметику застосовувати і навіть як лікувати різні захворювання шкіри голови — люди часто звертаються за порадами з цих питань.
Не можна допускати механічного виконання роботи, кожна зачіска — це фантазія майстра, тому майстер-перукар повинен бути художником у душі, мати багату уяву і вміти втілювати фантазії в життя. Для цього потрібно трохи вміти малювати. Необхідно знати відчуття людини, її стиль, бажання.
-
Чи вважається показником хорошої роботи швидкість виконання стрижки?
-
Раніше навіть існували нормативи виконання стрижки згідно з технологією: волосся потрібно помити, виконати стрижку, просушити та зробити укладання. Все це забирає певний час, а швидкість не завжди позитивно впливає на якість. Майстер із великим досвідом може виконати стрижку швидко та якісно, а недосвідчений перукар — ні. Багато нюансів може виникнути під час самої стрижки, наприклад, вихри чи шрами, це все потрібно спочатку продивитися і на це потрібен додатковий час. Взагалі, людина, яка приходить в перукарню, спішити не повинна, адже вона прийшла створювати красу.
-
Якщо клієнт замовить конкретну зачіску, а Ви відчуваєте, що вона йому не личитиме, Ви будете дотримуватись принципу: «клієнт завжди має рацію»?
-
Ні, я намагатимусь м’яко переконати клієнта. Багато людей приходять і просять: «Зробіть мені, як на малюнку», але може не співпадати структура волосся, або буде недостатній об’єм. Ще потрібно враховувати форму та пропорційність рис обличчя. Технічно зробити стрижку «як на малюнку» можливо, але вона може не пасувати людині, тоді у клієнта з’явиться відчуття дискомфорту та незадоволення. Краще рекомендувати те, що личитиме чоловікові, приховає недоліки обличчя, зробить його красивішим, тоді людина буде задоволеною.
-
А які тенденції моди?
-
Зараз тенденція повернення до довгого волосся, її і дотримується молодь. Сучасні бізнесмени також змінюють імідж — відпускають довше волосся, ближче до класичних стрижок 60-70 років.
-
Вважається, що для жінки похід у перукарню тісно пов’язаний з її психологічним станом. А в чоловіків?
-
Для більшості чоловіків — це лише необхідна підтримка зачіски у належному стані. Чоловіки не такі вимогливі до своєї зовнішності, як років 20 назад, коли стрижка коштувала 1 карбованець. Тоді чоловіки приходили підстригатися 2 рази в місяць, виглядали акуратніше, були завжди гладко поголені та причесані. Зараз багато чоловіків стрижуть друзі чи знайомі, і результат такої заощадливості — спотворена зачіска. Перукарню відвідують ті, хто має кошти, та слідкує за модою. Але, нажаль, це не більшість чоловіків.
-
Перукар, мабуть, це не тільки швидка стрижка, а й спілкування…
-
Практично всі клієнти люблять поговорити: сідають у крісло і починають розмову. Я легко підтримую спілкування, ділюся з клієнтами, але першим розмову не починаю, бо, можливо, у нього інший емоційний стан.
-
Які мінуси і плюси у цій професії?
-
Іноді приходять у салон люди з поганим настроєм або просто вчинити скандал з будь-якого приводу, аби виплеснути свої погані емоції. Але таких небагато. Мені подобається дарувати радість, робити людей красивими, подобається живе спілкування. І просто я закоханий у свою роботу.