Вимушена адаптація суспільства людей до нових, більш небезпечних та, взагалі, суворіших вимог сучасного існування, торкнулася всіх сфер людського життя, діяльності та навіть світогляду. Важливий зв'язок сфери зайнять сучасної людини, зокрема, зайнять професійних із іншими аспектами її життя, призвів до необхідності появи певних змін й на вітчизняному ринку праці.
Ще не так й давно, перехід до вимушеної віддаленої форми співпраці призвів до чималих проблем в більшості вітчизняних компаній, суттєво вплинув ц на закриття багатьох з них. Проте, вже зараз, роботодавці демонструють неабияку адаптованість до нових вимог та правил ведення бізнесу, наприклад, вдало використовуючи такі суворі карантинні обмеження, як локдаун, у разі нагоди «закрити» порожні вакансії своїх компаній.
Так, протягом дії весняного квітневого локдауну, кількість вакансій, які були розміщені роботодавцями України, на 28% перевищило аналогічні показники не менш «жорсткого» карантину, запровадженого у березні минулого 2020-го року. Крім того, більш аніж на третину зросли показники наявності кількості пропозицій віддаленого формату співпраці із найманим працівником та іншої схожої роботи.
Обидві означені періоди спостерігання відзначилися найбільшою кількістю вакансій саме у таких сферах, як сфера оптової та роздрібної торгівлі, напрямки виробництва, транспорту та логістики, сфери будівництва та архітектури, а також в IT-секторі.
Якщо, говорити про найбільш популярні професії, спеціалістів з котрих шукали роботодавці України, то у минулому, році, більш за все, компанії та підприємства шукали працівників на такі вакансії, як:
- співробітники служби охорони;
- менеджери з продажу товарів та послуг;
- кур'єри доставок;
- продавці-консультанти;
- торгівельні представники брендів.
Поточного, 2021-го року, в першу чергу, на роботу запрошують:
- продавців-консультантів магазинів;
- вантажників в усі напрямки діяльності;
- менеджерів з продажів;
- співробітників служб охорони;
- водіїв таксі, тощо.
При цьому, кількість запитів від кандидатів, які будуть працювати віддалено, знизився цього року вже на 17%, при тому, що сама кількість вакансій суттєво зросла на 37%. Також, крім такого збільшення, зафіксоване й збільшення на 23% кількості вакансій. Які пропонують роботу «із частковою зайнятістю». Разом з цим, на 31% зріс й попит на пропозиції такого типу праці, з боку користувачів інтернету з числа тих, хто шукає роботу.
Щодо вакансій та спеціальностей, той роботодавці, й шукачі працевлаштування, найбільш ефективно цікавляться такими вакансіями, як:
- робота для спеціалістів з продажів;
- робота з перекладами з іноземних мов;
- пропозиції роботи, яка обумовлює фізичну працю, тощо.
|