БУДУВАТИ З ЛЮДЬМИ
І ДЛЯ ЛЮДЕЙ
специфіка українського будівництва
Сфера будівництва в Україні розвивається. Змінюються темпи, технології і персонал. Поряд з державними організаціями, з обов’язковою для сучасного бізнесу жорсткою конкуренцією, плідно працюють і приватні фірми. За схемою роботи, статусом і місцем на ринку всі будівельні організації різняться так само, як і в пошуках персоналу, — кожен керівник має свої перевірені і дієві способи. Про специфіку формування бригад будівельників розповідає Віктор ТАМТУРА, генеральний директор МПП «Тенер».
|
|
— У 1992 р. команда професійних будівельників прийняла рішення заснувати приватну фірму. Я маю освіту інженера, досвід роботи каменяра і на той час працював викладачем у ПТУ №21. Саме тому легко зібрав колектив і організував роботу нової фірми. Починали власний бізнес самотужки з однієї бригади у 8 робітників. Зізнаюся, що добирав на роботу тільки тих людей, котрих знав як відповідальних і професіональних виконавців у різних спеціалізаціях на будівництві. І до сьогодні переконаний, що жодне анкетування чи тестування не допоможе дізнатися про людину правду. А от особиста довіра, повага, визнання — найліпші показники. Тому рекомендації у працевлаштуванні в будівельну бригаду мають вирішальну роль.
Спершу ми отримували замовлення на будівництво від іноземних фірм, переважно з Прибалтики. Для них — українські будівельники були менш витратною робочою силою. Поступово якість нашої роботи зіграла рекламну роль і пішли вітчизняні замовлення: від Київського Метробуду, броварських організацій та фірм. За цей час побудували чимало, і що найголовніше, просто по-людськи, пишаємося своєю роботою: перший у Києві Макдональдс, станції метро «Печерська», «Лук’янівська», «Дружби народів», «Осокорки», «Позняки», понад 50 гаражів, церква в с. Поштова, численні житлові будинки.
Роботи багато — було б бажання у людей працювати. У наші будівельні бригади може працевлаштуватись і людина зі спеціальною освітою та досвідом роботи, і випускник ПТУ. Всі кандидати проходять випробувальний термін — місяць, і , коли людина з’ясовує, що їй підходять і умови роботи, і графік, а ми переконуємося в ефективній працездатності претендента — робітник зараховується. Бувають випадки, коли людина і в 40 років починає нову для себе діяльність і залишається на будівництві.
Плинності кадрів у будівництві немає, існує інше поняття — сезонні колективи, які за попередньою домовленістю працюють вахтовим методом до пізньої осені, два тижні через два. Середня заробітна плата складає 1000 грн за два тижні.
Постійний штат: зварювальник, каменяр, штукатур, муляр, плиточник та інші спеціалісти, залежно від замовлення.
Щодо організації роботи, я постійно пам’ятаю, що поряд зі мною люди, і слідкую, аби кожен працівник був забезпечений спецодягом, робочим інструментом, мав стабільний обідній час та пристойні умови проживання на виїзних об’єктах за межами Києва.
Робота з людьми передбачає піклування про своїх підлеглих. Так на одному з об’єктів в умовах договору було передбачене надання квартир для будівельників і за результатами роботи наша фірма отримала п’ять квартир. Тому не завжди слід ставити за мету отримання чистого матеріального прибутку. Інші працівники мають можливість закупівлі будівельних матеріалів без відсоткової надбавки — це все і є дієвими засобами заохочення до якісної роботи.
Велика кількість моїх співробітників відкрили власні приватні фірми. Це природно — прагнути розвиватися далі, мати власну справу. А ринок будівництва все розставить по своїх місцях: комусь не вистачає досвіду і ділових зв’язків, інші відстають у темпах та якості. Сьогодні в будь-якій сфері бізнесу України лідерами стають сильніші і мудріші керівники.
У цілому ж будівництво — галузь, яка дає стабільний прибуток і внутрішнє задоволення тим, що в цьому житті ти щось створюєш власноруч, на багато десятиріч, для своїх нащадків. Повірте, робота, яка приносить і матеріальне, і моральне задоволення варта того, аби не звертати увагу на якісь недоліки у комфорті. Втім, я переконаний: кожен обирає ту позицію в суспільстві, на яку заслуговує. І якщо вам чогось не вистачає, шукайте інше місце роботи.
|