pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Новогодний корпоратив на работе

Работодатель вдвойне заинтересован в проведении корпоратива, так как это возможность сплотить коллектив, объединить коллег под предлогом общей традиции, дать возможность каждому члену коллектива наладить дружеские отношения с коллегами. Кроме того, в подготовке к мероприятию сотрудникам часто приходится общаться, решать общественные вопросы, участвовать в организации празднования, что дает каждому работнику внести свой вклад не только в рабочее, но и общественное дело

• докладніше

Жити та працювати без стресу

 Намагайтеся відпочивати та робіть це повноцінно. За умов гарного відпочинку, ваша робота отримує нову енергію, для того щоб її виконати добре

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Сезонне будівництво


СЕЗОННЕ БУДІВНИЦТВО


Отримати можна все. Тільки не все одразу.
Опра Уінфрі, популярна американська телеведуча

Сезонне будівництво

Відомий факт: узимку темпи будівництва уповільнюються, а навесні зростають. Так відбувається щороку і навіть стрімкий розвиток будівничої галузі не впливає на ці показники — кліматичні умови в Україні вирішують, коли розпочнеться будівничий сезон. Так само від пори року залежить і міграція найманих сезонних робітників. Нині у великі міста та економічно розвинені регіони збирається велика кількість заробітчан. Про специфіку сезонної роботи на будівництві розповідає Олекса КУЦІВ, прораб приватної будівельної фірми.

—За освітою я викладач української мови та літератури, мешкаю у західному регіоні України. Фінансове забезпечення великої родини, недостатньо високий рівень оплати роботи вчителя змусили мене шукати додаткові джерела заробітку. Спершу я намагався підробляти репетиторством, але такий вид послуг не користується попитом у сільській місцевості. Тому, оцінивши всі свої навички, шість років тому я вперше приїхав до столиці на заробітки. Зазначу, що досвід у будівництві, облаштуванні присадибних господарських будівель був великий — самотужки будував і власне помешкання, і родичам допомагав. Тому за власну кваліфікацію не боявся. Але перша робота була невдалою — після виконання замовлення і здачі об’єкту замовникові роботодавець заплатив лише частку обіцяного.

На другий рік ми поїхали на весняно-літній сезон уже сформованою бригадою спеціалістів (12 чоловік різної спеціалізації) і шукали замовників, які б погодилися на законне оформлення угоди. Так я познайомився з приватним бізнесменом, у якого і працюю донині. Звичайно, якийсь відсоток прибутків ми втрачаємо при оформленні і відрахуваннях, але переваги законного найму набагато вищі: гарантований перелік умов та графіки роботи, нормований робочий час, надання умов для проживання тощо. Найголовніше, до сьогодні сума будівельних робіт нашої бригади виплачувалась або 100%, або ж з премією. Всі замовлення ми обговорюємо заздалегідь і маємо можливість ефективно планувати робочі дні кожного робітника бригади. Серед замовлень нашої фірми — будівництво «під ключ», реставрація та косметичний ремонт приміщень, облаштування території — будівництво альтанок, саун, зимових садків. Минулого року ми працювали з чеським каменярем, який навчав нас під час роботи встановленню нових арочних садків безпосередньо у фасадах будинків. Виявляється, що і в середньому віці цікаво вчитися новому. Після освоєння модної технології наша бригада отримала замовлення на будівництво одноповерхових будинків з такими садками в межах Київської області. Так ми потрапили у розряд вузькопрофільних спеціалістів.

Зараз у фірмі працює 6 бригад по 12 чоловік. Більшість робітників — сезонні мігранти, які приїжджають навесні і повертаються додому восени, коли починається сезонний спад у будівництві. Зазвичай навесні бригади найманих будівельників працюють вахтовим методом: тиждень через тиждень або два тижні через два тижні. Влітку графік більш завантажений і часу на поїздки додому не вистачає. Восени я повертаюся до основної діяльності і працюю вчителем. Але свого заробітчанства на канікулах не соромлюсь, адже початкова робота на будівництві оплачується у понад тисячу гривень за 10 днів вахти. З досвідом і збільшенням терміну виконання роботи зарплата підвищується. За сезон будівництва у столиці я заробляю достатньо, аби упродовж зимового періоду моя родина жила забезпечено.

Будівництво має свої недоліки: умови проживання, постійне фізичне навантаження, але, якщо людина прагне працювати і вчитися, — вона зможе заробляти великі гроші. Серед наших сезонних працівників є люди і з вищою освітою, і випускники загальноосвітніх шкіл, які працюють учнями у майстрів, а наступного сезону зможуть вже допомагати іншим молодим людям. Не працювати і скаржитися? Це не чоловічі вчинки. А буде це сезонне будівництво чи інший спосіб, як кому поталанить. Я, наприклад, будівельник-викладач — два в одному.
 
Любов ІВАНЧЕНКОЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту