pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Пражский торг

Богемский хрусталь, Карловы Вары, «Стобашенная» Прага, две тысячи феодальных замков, всемирно известное пиво… Как минимум, «пять причин», чтобы посетить Чехию. Но не только осмотр местных достопримечательностей привлекает тысячи украинцев в этот «Рим Севера, сердце Европы и самый драгоценный камень в короне мира», — как живописал страну великий Гете. Многие наши соотечественники уезжают в Чехию, привлеченные возможностью трудоустройства и открытия малого бизнеса. И в этом ракурсе стоит присмотреться к сказочной стране повнимательнее.

• докладніше

"Не те" рабочие привычки

 Вполне возможно, что не в вашу пользу играет одна из выработанных вами привычек построения своего рабочего процесса. Причем, «привычка» может казаться, на первый взгляд, вполне такой «рабочей», однако, именно она будет истолкована, что называется, "наоборот".

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Універсал: садівник, агроном, дизайнер...


УНІВЕРСАЛ:
садівник, агроном, дизайнер...


Людина лише там чогось досягає, де вірить у власні сили.
Фейєрбах,німецький філософ

Універсал: садівник, агроном, дизайнер...
Михайло СТЕЛЬМАХ, садівник, агроном, директор ПП «Стельмах»

За оцінками спеціалістів, гектар яблуневого саду при інтенсивній та професійній обробці приносить 40-50 т фруктів. Навіть при розрахунках реалізації за мінімальними оптовими цінами, садівництво залишається єдиним видом сільськогосподарських робіт, що приносить такі надвисокі прибутки. Протягом останніх років обсяги виробництва саджанців зросли на 5-10%. Щорічно змінюється і структура виробництва — зростає питома вага кущових культур. За оцінками фахівців, у 2002 році плодорозсадники України запропонували на ринок 4,4 млн плодових саджанців і 3,2 млн кущових ягідників. Попит на ягідники зростає, тому що вони дають швидку віддачу порівняно з плодовими деревами.

Виробництво оздоровленого посадкового матеріалу в Україні практично загублено. І в маткових насадженнях його поки не вистачає. Оздоровлені саджанці закуповують у Бельгії, Голландії і надходять вони тільки до базових розплідників. Майже 70% садів України потребують розкорчування і перезакладки саджанцями інтенсивних сортів на вегетативних підщепах. Незважаючи на прибутковість і перспективність садівництва, як стабільного бізнесу, ця сфера діяльності все ще залишається вільною. Основна кількість професіоналів цієї галузі — аматори. Питання садівництва і професійної зайнятості в сільськогосподарських роботах коментує Михайло СТЕЛЬМАХ, садівник, агроном, директор ПП «Стельмах».

— Моє захоплення рослинами і садівництвом почалося з крадіжки. У шкільному приміщенні, де велися будівельні роботи, я помітив хворе лимонне дерево і забрав його до дому, щоб виходити. Це стало моїм дивним захопленням, адже так повелося, що догляд за рослинами вважається власне жіночою справою. Я не боровся зі стереотипами, просто вивчав нову для себе науку.

За освітою я інженер-механік поліграфічної галузі, але через все життя ніс любов до рослинного світу. Спеціальної освіти агронома чи садівника не отримував. Та накопичення знань триває все життя: щось вивчав самотужки, два роки відвідував лекції на аграрному факультеті, консультувався у провідних спеціалістів державних аграрних фірм. Зараз учуся у своїх ділових партнерів з Польщі, Голландії, Угорщини. Коли відчув, що маю достатньо базових знань, відкрив власну справу. Щодо прибутковості садівництва, скажу: під моїм керівництвом у Вінницькій області було закладено посадку саджанців. Прибутки від продажу склали понад 13 тис. грн. Садівництво — перспективна справа.

Перш за все необхідно взяти в оренду землю, обробляти її згідно з новітніми аграрними технологіями протягом трьох років. Після цього земля поверне вам вкладені в неї кошти. Це кропітка, послідовна та результативна робота, яка вимагає певних знань: і ґрунтів української землі, і сортів культур, і досконалого володіння методами та способами обробки.

Щодо кадрового питання — крім спеціалістів-агрономів варто мати у штаті і робітників, які оброблятимуть землю, доглядатимуть фруктові дерева. Таких працівників можна наймати на сезонні роботи. В Україні поширилася така форма бізнесу, як сімейне садівництво, коли вся родина бере на себе повний обсяг робіт — від догляду і посадки до збору врожаю та реалізації. Таким чином, при неповній зайнятості можна отримувати додаткові кошти.

Багато людей мають присадибні ділянки, отже, вміють на них працювати. Треба лише поповнити свої знання, проконсультуватися з фахівцями та набратися сміливості, аби відкрити власну справу. Розпочніть — зробіть перший крок, а згодом ви будете розумітися і на юридичних аспектах садівництва України, і на питаннях бухгалтерії та обліку. Будь-яка власна справа дуже нагадує перевернуту піраміду — поступово і виважено відбувається накопичення всього: знань, досвіду, матеріального статку. Я переконаний, українська земля була і залишається багатою та родючою, треба лише, аби знайшлися люди, які бажають на ній працювати.
 
Интервью провела Марина ДОЛИНЕЦЬ
фото автораЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2021 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту