pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Еще раз об "угрозе трудовой миграции"

 Учитывая, что на подконтрольной Украине территории физически проживает, примерно, 30 000 000 человек, такие размеры «оттока кадров» действительно выглядят угрожающими

• докладніше

Для цьогорічних абітурієнтів стартують вебінари з підготовки до тестування

  Від сьогодні, тобто з 12-го травня 2022-го року, ЮНІСЕФ разом із Громадською спілкою «Освіторія» запускають щоденні вебінари з підготовки до національного мультипредметного тесту. Вебінари – безкоштовні, вступники можуть переглядати їх на платформі iLearn.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Про культуру мовлення


Про культуру
мовлення


Систематично займаючись науками, читаючи, людина накопичує необхідний для розмови матеріал. Тому так важливо вміти застосовувати свої знання в розмові. Добрий співрозмовник здатен цікаво розповісти про останні новини, описати комічні пригоди, може вислухати уважно, що кажуть інші, не перериваючи, дати можливість усім сказати. Коли весь час говорить один, це не розмова, а монолог.

Про культуру мовлення

Систематично займаючись науками, читаючи, людина накопичує необхідний для розмови матеріал. Тому так важливо вміти застосовувати свої знання в розмові. Добрий співрозмовник здатен цікаво розповісти про останні новини, описати комічні пригоди, може вислухати уважно, що кажуть інші, не перериваючи, дати можливість усім сказати. Коли весь час говорить один, це не розмова, а монолог.

Є люди, які не тільки люблять розповідати про себе, але й бажають чути від інших схвальні відгуки на свою адресу. Не похвалити було б іноді не ввічливо, але спів дифірамбів може призвести до неприємних вражень. Не намагайтеся витягнути похвалу інших, навмисне зменшуючи деякі свої справжні достоїнства. Не перебільшуйте, коли говорите про хороші чи погані якості кого б то не було. Ретельно зважте всі обставини, щоб ваша похвала або критика була не тільки правдивою, а й не справляла упередженого ставлення. Якщо у чомусь не впевнені, краще промовчати. Перебуваючи між людьми, слід утримуватися від непристойних і грубих виразів, пліток, вибухів гніву. Дискусія і ведеться саме для того, аби довести правильність тих чи інших тверджень.

Існують люди, які не люблять застосовувати у мові іноземні слова, є такі, які сиплять ними наче горохом. Щоб вас добре розуміли, слід зважати на того, з ким розмовляєте, і власне, добирати вирази. Іншомовні слова варто вживати тільки для того, аби назвати предмети і явища, для яких немає відповідних назв у рідній мові. Не варто, звичайно, доходити в цьому до меж, бо деякі іншомовні слова поширені у багатьох мовах. Вони набули міжнародного значення, і неправильно було б відмовлятися від них і придумувати власні. З іншого боку, якщо в рідній мові існує влучне слово, не варто замінювати його іншомовним синонімом через бажання засвідчити свою обізнаність. Слід взяти собі за правило користуватися іншомовними словами тоді, коли є впевненість, що вашому співрозмовнику вони зрозумілі. Необхідно слідкувати за тим, щоб застосовувати їх у правильному контексті й, до того ж, правильно вимовляти. Неправильне вживання чи погана вимова свідчать про прогалини в освіті. Хто не достатньо розуміє значення іншомовних слів або має дефект дикції, краще утриматися від них.

Мова наша багата діалектами. Чимало слів саме з діалектів увійшли до складу сучасної літературної мови, надаючи їй виразності, колориту, неповторності. Вдома чи в колі друзів-земляків допустимо розмовляти на діалекті. Зневажати його нема вагомої причини. Освічена людина, досконало володіючи літературною мовою, може говорити й на діалекті, але приїжджаючи в якесь село, не намагайтеся говорити на поширеному там діалекті, якщо ним не володієте, — не варто його й перекручувати. Є люди, які говорять лише на своєму діалекті, і не можна вимагати, аби вони перейшли на літературну мову. У власних інтересах кожен має знати не лише літературну мову, але й мати уявлення про той чи інший регіон нашої України. А читання газет, журналів, книжок, зокрема белетристики, сприяє розширенню лексики, а отже, і вашому світогляду.
 
Світлана ХАНЕНКОЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту