pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Знайдено "запобіжник" для відтоку кадрів з ринку праці країни

 На жаль, але не кожна компанія у нашої державі, може конкурувати з такими сумами.

Й, тому не дивно, що близько 3 200 000 українців на постійній основі знаходяться на польській території, де й працюють, паралельно завдаючи чималої шкоди вітчизняному ринку праці.

• докладніше

Які найбільші проблеми, з якими стикаються українські заробітчани в Польщі?

 Не кожна людина може взяти і покинути на декілька місяців рідну домівку, родину, країну. Хтось швидко адаптовується на новому місці і з чужими звичаями, комусь це дається важко. То які основні проблеми, з якими стикаються українці на заробітках в сусідній країні?

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Домашній магазин


ДОМАШНІЙ МАГАЗИН,
або Чим живе малий бізнес в Україні?


Сходинки. Дзвінок. Невеличке торгове приміщення. Великий акваріум. Жінка за прилавком і покупець обговорюють сімейні проблеми... Ви помилились, це магазин не початку ХХ сторіччя — за вікном 2005 рік. Насправді, крім звичних для нас середніх магазинів і величезних супер- та гіпермаркетів нині працюють і такі, приватні: маленькі, затишні. Торгівля в них іде за іншими правилами: відповідно до стратегій розвитку малого бізнесу. Головне — прибутки приносить. Принципи ж організації роботи можна назвати домашніми: ставленню до покупця та рівню обслуговування клієнтів можуть позаздрити елітні бутіки.

Домашній магазин, або чим живе малий бізнес в Україні
Наталія ЛУГОВЕЦЬ, директор

Сходинки. Дзвінок. Невеличке торгове приміщення. Великий акваріум. Жінка за прилавком і покупець обговорюють сімейні проблеми... Ви помилились, це магазин не початку ХХ сторіччя — за вікном 2005 рік. Насправді, крім звичних для нас середніх магазинів і величезних супер- та гіпермаркетів нині працюють і такі, приватні: маленькі, затишні. Торгівля в них іде за іншими правилами: відповідно до стратегій розвитку малого бізнесу. Головне — прибутки приносить. Принципи ж організації роботи можна назвати домашніми: ставленню до покупця та рівню обслуговування клієнтів можуть позаздрити елітні бутіки. Чим живе малий бізнес у сучасній торговельній сфері?

Коментує Наталія ЛУГОВЕЦЬ, директор ПП «Луната».
     — Під час малої приватизації ми виграли конкурс на оренду та викуп обладнання державного молочного магазину. На той час ми не мали початкового капіталу і, аби викупити обладнання, прибутки накопичували. Магазин був у жахливому стані, але з часом вдалося виплатити борги, без ураження інтересів співробітників. Штат робітників скоротився з 8 до 4 осіб. Причин звільнення було багато: когось не влаштувала заробітна плата, інші порушували внутрішній графік роботи, завдаючи суттєвих матеріальних збитків підприємству; працювали й некомпетентні і ті, хто не зміг перекваліфікуватися з іншої сфери діяльності в торгову.

Сьогодні у штаті — тільки ті, хто розділяє мої погляди щодо змісту роботи, і до покупців ставляться, передусім, людяно, морально. Майже всіх своїх клієнтів ми знаємо не тільки в обличчя, а й по імені, знаємо, навіть, родинні проблеми кожного. Можливо, нашу діяльність лише умовно можна назвати бізнесом, проте це бізнес для людей. Я закінчила інститут харчової промисловості, аспірантуру і на момент утворення приватного підприємства не мала ані досвіду, ані знань щодо організації торгової справи. Було важко, але бажання мати маленьку, але власну справу перемогло. Покладатися лише на волю обставин не давала віра в те, що можна досягти більшого. Я вивчила бухгалтерію, законодавчу базу України, навчилася працювати з товарною документацією, аналізувала продовольчий ринок. Так змінилося все моє життя: від минулого залишилося лише прагнення робити все професійно і якісно, працювати так, як підказує мені серце.

Аналізуючи ситуацію в торговій сфері Києва, дійшла висновку, що існувати можуть і великі, і маленькі магазини. Правда, з кожним роком працювати стає все важче, адже поруч відкриваються нові торгові точки з більшим асортиментом. Доводиться враховувати кон’юнктуру ринку, знаходити якісну продукцію за нижчими цінами. Єдине, що залишилося без змін від колишнього молочного магазину радянських часів — щоденно свіже молоко на розлив. Аби вижити як підприємець, я повинна розвивати справу, тому і шукаю нові та нестандартні рішення: відкрити біля магазину літнє дитяче кафе, чи взагалі перекваліфікувати групи товарів, якими торгуємо? Тим, хто планує розпочинати власний бізнес, можливо, буде легше зорієнтуватися, коли зрозуміють головне — врятує від помилок аналіз інформації. Варто визначитися, чим саме бажаєте займатися, в яких обсягах, яка категорія клієнтів мешкатиме поруч з вашим магазином, чи далеко розміщені підприємства-конкуренти, яка транспортна розв’язка, чи вистачить вам власного стартового капіталу, чи може доведеться брати кредит у вітчизняних банках... Всі ці нюанси я враховувала лише частково, тому сьогодні і шукаю якоїсь диво-ідеї. Я знайду її, знайду шляхи її втілення. Адже віра в майбутнє нашого бізнесу — не в мені, а в співробітниках, людях, які мене оточують, у відвідувачах нашого магазину, нарешті, в моєму чоловікові. Велика надія на зміни в законодавчій базі України щодо розвитку малого бізнесу…

Сьогодні ми звикаємо до багатьох нових понять. Уже працюють домашні лікарі і домашні водії, і такі от домашні магазини. Одну зі сторін роботи в малому бізнесі коментує Володимир КОЛОМІЄЦЬ, співробітник одного із київських науково-дослідних інститутів.
     — Сучасний малий бізнес я вважаю справою сімейною. І коли моя дружина просила допомоги, звичайно, йшов на зустріч. Так я навчився і бухгалтерському обліку, і менеджменту, знайшов нових партнерів, оволодів навичками лагодження холодильного обладнання. Після роботи їду до нашого магазинчика. Я звик, що ми можемо впродовж доби разом вирішувати бізнесові проблеми: в транспорті, за вечерею вдома. Я полюбив нашу справу, і хоча іноді виникає бажання все кинути, продати магазин і втекти — це лише імпульсні хвилини, і коли заходить покупець зі словами: «Доброго вечора, Володю, як справи?», чи молода мама веде дитину до «рибного магазину» (бо у нас акваріум) — і все... Я розумію, що наш домашній магазин має працювати попри всі негаразди.
 
Інтерв'ю провела Марина ДОЛИНЕЦЬЗверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту