Київський міський центр зайнятості нещодавно оприлюднив статистику щодо актуальних вакансій. Якщо порівнювати з жовтнем минулого року, їхня кількість зменшилася в 2,5 рази: 3,6 тис. вакансій проти 9 тис. І якщо минулого року на кожну вакансію претендував один кандидат, та ще й надто вимогливий щодо зарплати, то цього року на одне вільне місце в столиці претендують три особи.
Звичайно, причина всім очевидна: війна. Багато підприємств або припинили свою діяльність, або значно скоротили виробничі потужності. Не забуваємо про ще один важливий фактор – внутрішні переселенці та жителі Київської області, які втратили роботу, житло і готові вхопитися за будь-яку вакансію, аби тільки вижити.
Загальна статистика за 9 місяців наступна: в пошуках роботи до Київського міського центру зайнятості звернулося майже 49 тис. громадян, з них 4,5 тис. – внутрішньо переміщені особи. В службі зайнятості зазначили, що їхні фахівці багато працюють в напрямку посилення співпраці з роботодавцями. Для роботодавців діє спеціальна програма щодо компенсації витрат на оплату праці внутрішніх переселенців. Не забуваємо також про державну програму мікрогрантів: щоб стати її учасником, роботодавцям потрібно створити нові робочі місця.
Якщо говорити про сфери діяльності, в яких кандидати отримали роботу завдяки вакансіям Київського центру зайнятості, вимальовується така статистика: кожен четвертий пошукач влаштувався у сфері торгівлі та ремонту, ще 11% отримали роботу в сфері держуправління, оборони чи соцстрахування; ще 9% кандидатів стали працівниками переробної промисловості, а близько 8% влаштувалися на роботу в освітніх установах. Всі інші кандидати приблизно порівну розподілилися між наступними сферами діяльності: охорона здоров’я і надання соц. допомоги, наукова та технічна діяльність, фінанси та страхування, сфера транспорту, поштова та кур’єрська служба. Найменше працевлаштованих – у сфері інформацій та телекомунікацій.
Нагадуємо, що влітку стартувала державна ініціатива під назвою «єРобота». Наразі вже більше двохсот п’ятдесяти мешканців столиці розпочали (або розширили) свою власну справу. Окрема програма для розвитку власної справи започаткована для військовослужбовців та членів їхніх сімей. Зокрема у Києві розробили Концепцію важливої програми підтримки учасників бойових дій, окремим пунктом у якій передбачена професійна адаптація та працевлаштування ветеранів.
|