За повідомленням пресслужби Міністерства економіки, впродовж двох останніх років розрив в оплаті праці жінок і чоловіків продовжує скорочуватись. Якщо порівнювати між собою 2020-й та 2021-й роки, то розрив скоротився майже на 2%, а за останні 5 років – аж на 7,4%.
Але урядовці не планують зупинятися на цих цифрах. За повідомленням Тетяни Бережної, заступниці міністра економіки, наразі в міністерстві розробляється спеціальний проєкт, метою якого є зменшення гендерного розриву в оплаті праці. Звичайно, план заходів щодо його реалізації теж буде розроблено в максимально короткі терміни. Планується також затвердити всю документацію вже в грудні нинішнього року. Та й низка рішень, які суттєво посприяють виконанню цієї задачі, вже ухвалені.
Крім того, за словами Тетяни Бережної, в Мінекономіки активно готується новий редакційний варіант закону «Про працю». Його впровадження дозволить інтенсивніше будувати трудові відносини, які базуються на принципах рівної оплати праці незалежно від статі. Недопущення будь-якої дискримінації в цьому питанні – одне з ключових завдань оновленого закону «Про працю».
Ще один важливий крок, щоб надати рівні можливості матерям і батькам у догляді за новонародженою дитиною – це реформування положень закону, пов’язаних з наданням соціальних відпусток (тобто народження дитини і догляд за нею до певного віку). Таким чином, прогнозується збільшення кількості чоловіків, які братимуть на роботі декретну відпустку і доглядатимуть за дитиною аж до досягнення нею 3-річного віку.
Також встановлюється новий варіант соціальної відпустки, а саме відпустки для чоловіка, в якого народилася дитина; також на цей вид відпустки може розраховувати батько дитини, який не одружений з її матір’ю, але вони проживають разом і пов’язані спільним побутом.
Такі зміни стають можливі завдяки приєднанням нашої країни до провідних міжнародних програм, які мають на меті звести до мінімуму гендерний розрив в оплаті праці. Так, в 2020-му році Україна стала учасницею «Партнерства Біарріц» та Міжнародної коаліції за рівну і справедливу оплату праці чоловіків та жінок. Головне зобов’язання, яке взяла на себе Україна, приєднавшись до цих чудових ініціатив, полягає, власне, в поступовому та планомірному зменшенні розриву в оплаті праці жінок і чоловіків. |