Поки найкращі сини та доньки України обороняють нашу країну на передовій, в тилу з’являються ті, хто охоче нагріє руки на людському горі та біді. Тож будьте обачними, шукаючи роботу в умовах війни, щоб не натрапити на шахраїв, про яких піде мова нижче.
На сайті Генпрокуратури України 4 жовтня з’явилося повідомлення про викриття злочинної групи з тринадцяти осіб, яка ошукувала українців, пропонуючи фіктивні послуги з працевлаштування в країнах ЄС. Як повідомляє слідство, злочинці ще в березні поточного року взялися реалізовувати свій злочинний намір, розробивши спільний план дій з виманювання коштів у населення. Їхній план полягав у тому, щоб пропонувати послуги посередників через новостворений вебсайт. Комунікація з жертвами їхніх злочинних дій здійснювалась через call-центр.
До реалізації плану зловмисники підійшли вкрай виважено і ґрунтовно. Для комунікації використовувалися підставні нікнейми, спілкування в текстовому форматі велося за допомогою різних інтернет-месенджерів, а на сайті шахраїв майбутня жертва могла почитати фальшиві відгуки «працевлаштованих» та вдячних клієнтів.
Чіткий розподіл обов’язків між учасниками злочинного угрупування та професійний, скажімо так, підхід до справи призвів до того, що за декілька місяців їм вдалося виманити в громадян України понад 10 млн. гривень. У прицілі злочинної діяльності опинилося чимало вимушених переселенців, які віддавали чи не останні гроші на працевлаштування за кордоном. Після отримання від ошуканих людей 250 євро шахраї зникали та уривали з ними зв’язок. Отримані кошти виводилися через підставних осіб за допомогою численних банківських карток.
В рамках розслідування даної злочинної діяльності працівники правоохоронних органів провели обшуки в «офісах» та за місцями проживання шахраїв. Під час обшуків правоохоронці вилучили понад сотню одиниць комп’ютерної техніки та мобільних телефонів, переведені у готівку частину коштів, банківські картки та записи, що слугують доказом протиправної діяльності. Майже всім учасникам угрупування обрано запобіжні заходи.
Як бачимо, наявність вебсайту та «офісу» – чи офісів – ще не слугує свідченням того, що та чи інша компанія надає реальні послуги. Тож ретельно перевіряйте інформацію про компанію, яка надає відповідні послуги, якщо плануєте шукати роботу в країнах ЄС. Зайва пильність не зашкодить, особливо в наш час.
|