Це цікава робота, але й подекуди небезпечна. Особливо – у великому місті. Особливо якщо це місто – Нью-Йорк.
Велосипедистам, які працюють кур’єрами – живеться непросто: ресторани не пускають їх далі, ніж на поріг, додатки безжально штрафують за спізнення, а грабіжники підстерігають у нічну пору доби… щоб викрасти велосипеди. Так-так, ви все правильно прочитали – на велосипедистів кур’єрської доставки нападають з ножами, пістолетами чи мачете, використовуючи як прикриття темну пору доби і зручні місця для засідки. А велосипеди кур’єрів – доволі дорого коштують, бо на дорогах Нью-Йорку можна почуватися впевнено тільки на надійній «залізній конячці», навіть якщо вона двоколісна. Тому для грабіжників велосипеди – це достойна здобич.
В Нью-Йорку небайдужі до цієї проблеми люди навіть провели опитування серед кур’єрів. Виявилося, що більше половини з них (54%) хоча б раз ставали жертвами крадіжок, а насильницьких дій з боку грабіжників зазнали 30% опитаних. А кур’єрів у Нью-Йорку чимало – 65 тис. осіб!
Такі невтішні цифри і багато нещасних випадків штовхають кур’єрів об’єднуватися між собою: працівники доставки об’єднуються в патрульні групи, тобто проїжджають через небезпечні ділянки маршруту групами по 5-10 чоловік. Розбивають також бази відпочинку, куди приїжджають відновити сили втомлені кур’єри.
З цією професією склалася цікава ситуація: підтримки від держави і компаній вони не мають, тому навчилися самі піклуватися про себе. Згадані вище бази відпочинку, які створюють кур’єри для самих себе, нададуть заряджений акумулятор для електровелосипеда (віддаєте розряджений, отримуєте заряджений), місце для обіду та сушилки для одягу (коли ви працюєте на вулиці, та ще в Нью-Йорку, який розташований біля Атлантичного океану – це вкрай потрібна річ). За можливість користуватися благами бази відпочинку кур’єри сплачують трохи більше ста доларів/міс.
Цікаво, як вміють організовуватися кур’єри, якщо бачать десь на вулиці, що злодії перепродають крадені велосипеди. Вони діють хитро – кур’єри тобто: повідомляють іншим доставщикам місце події, самі прикидаються покупцями… і чекають, поки їхні колеги оточать грабіжників. Кур’єри переконані, що самооборона і подібні заходи – набагато ефективніші, ніж виклик поліцейських.
Ось такі непрості будні працівників кур’єрської доставки їжі в одному з найбільших мегаполісів світу. |