pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

"З грудня по березень": українські пенсії мають двічі зрости

 Максимальний поріг пенсійних виплат теж має зрости

• докладніше

Проєкт «Національний кадровий резерв» – нова ініціатива Міністерства економіки

 Третього листопада було нарешті оголошено про старт роботи «Національного кадрового резерву». Цей масштабний проєкт розроблявся впродовж семи місяців провідними міжнародними та українськими експертами з різних сфер людської діяльності.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Штрафи за цькування на робочому місці – це можливо?


 Стало відомо, що Верховна Рада попередньо схвалила проєкт закону, який встановлюватиме штрафи за цькування на роботі. Зауважимо також, що у першому читанні законопроєкт підтримали 297 народних обранців. Це досить незвична ініціатива для нашої країни, бо якщо ви працювали в певних компаніях чи колективах, то чудово знаєте, яким небезпечним може бути середовище токсичних колег чи роботодавця.

Цікаво, що штрафи коливатимуться в межах від 1700 грн. до 5100 грн. Також штраф може бути замінений громадськими роботами тривалістю від 20 до 40 годин. Повторне порушення оштрафованої людини обернеться для неї виплатою штрафу у розмірі від 3400 грн. до 5100 грн. Або, як альтернатива, заміна штрафу громадськими роботами від 40 до 60 год.
Протоколами за цькування, за положеннями законопроєкту, займатимуться працівники Державної служби з питань праці.
Нагадаємо, що минуло майже чотири тижні з того часу, як Верховна Рада підтримала законопроєкт №5748, який ввів в КзПП поняття «мобінг», або цькування. Звичайно, складно сказати, як цей закон буде реалізовано на практиці. Але з іншого боку приємно усвідомлювати, що в нашій країні урядовці нарешті звернули увагу на той факт, які загрози та ризики несе для працівника цькування на робочому місці. Звичайно, приниження гідності працівника та вчинення психологічного чи економічного тиску буде складно довести без свідків чи певних документів, які б підтверджували правоту потерпілого.
Нагадаємо також ознаки мобінгу:
Вчинення економічного тиску – тобто несправедлива зарплата, несправедливе позбавленні бонусів, премій і надбавок;
Вчинення психологічного тиску – культивування ворожої, токсичної атмосфери, в якій складно працювати і реалізовувати себе як фахівця своєї справи. Віднесемо сюди погрози, наклепи, насмішки, недопускання на робоче місце чи нерівномірний розподіл робочих завдань. Також деякі роботодавці намагаються у будь-який спосіб ізолювати свою жертву від інших працівників, не запрошувати його на наради, на яких він повинен бути присутнім, влаштовувати його робочу зону в неприйнятному для цього місці.
Отже, складно поки що стверджувати. Як усе відбуватиметься в реальності, як порушники будуть притягнуті до відповідальності. Хотілося б вірити, що люди ставитимуться один до одного добріше. Тим паче, що зараз це як ніколи потрібно всім нам.
 
 Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту