Якщо говоримо про український ринок праці на шостому місяці війни, він відрізняється від регіону до регіону. Приміром, на заході України ринок праці в липні сягнув 75% від показника минулого року. Хоча першість серед кількості вакансій зберігається за Київською областю, далі йдуть Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Івано-Франківська область. Зрозуміло, що до війни західні області не змогли б конкурувати з півднем України чи сходом (Дніпро, Харків), але російська агресія внесла суттєві корективи. Але якщо говорити саме за приріст пропозицій в порівнянні з липнем 2021-го року, найбільший приріст спостерігався в Дніпропетровській області, Запорізькій та Миколаївській.
Які професії були затребуваними в липні найбільше?
Зауважимо, ми говоримо про статистику опублікованих вакансій в інтернеті. Отже, перше та друге місце відходять менеджерам з продажів та продавцям-консультантам. Що стосується бухгалтерів, водіїв та кухарів – представникам цих професій теж найлегше було знайти роботу в липні. А ось у порівнянні з червнем найбільший приріст спостерігався в юриспруденції, освітньо-науковій сфері, фінансовій сфері, нерухомості та страхуванні. Сподіваємося, що подібна тенденція збережеться й надалі, адже це є свідченням відновлення ділової активності.
Роботодавці чи пошукачі – хто відіграє роль першої скрипки?
Звичайно, в умовах війни ринок залишається за роботодавцями. Але фактор сезонних робіт та міграція українців із територій бойових дій теж впливають на загальний рівень конкуренції. Тому маємо ось такі дані – в липні 2022 р. конкуренція вчетверо вища, ніж у липні 2021 р. Звичайно, найвища конкуренція спостерігається в Києві та Київській області, а ось найнижчий рівень конкуренції – в західних та центральних областях України (Закарпатська, Чернівецька, Житомирська та Черкаська обл.).
Якщо говорити про найвищі зарплати – ІТ-фахівців до уваги не беремо – то найвищі показники ми побачимо в сфері нерухомості, топ-менеджменту, транспорту та продажах. Найнижчі зарплати в прибиральників та санітарів – 6,8-7 тис. грн. Також відбулося незначне підвищення зарплат в агропромисловій сфері, готельно-ресторанному бізнесі та туризмі, сфері обслуговування. Це можна пов’язати із яким не яким, але туристичним сезоном і зі збором врожаю.
|