Як вже не одноразово повідомлялося., популярність фрілансу, яка вже й так була в тренді, ще за спокійні часи до появи пандемії коронавірусу, сьогодні, лише набирає обертів. Відчувши переваги віддаленої роботи, ті роботодавці та наймані працівники, які виграли від такої зміни формату співпраці, намагаються залишитися вдома й надалі. Набирає популярності фріланс й в Україні, зокрема. Число українських спеціалістів, які працюють у якості фрілансерів, виконуючи завдання міжнародних та іноземних замовників- клієнтів, лише за два останні роки, суттєво збільшилося, сягнув позначки у 31%.
Щодо заробітків, то ту все залежатиме від того, наскільки ви вмілий фахівець та навчилися гарно працювати саме онлайн. Можна сказати, що приблизний середній здобуток фріланс-фахівців, наприклад, за період з 1 кварталу 2019 го року по такий самий період часу у поточному 2021 році збільшився на 18%, а загальні зарахування грошей з-за кордону, як фінансової винагороди за роботу - зросли на цілих 55%. Й все це, лише данні статистики користування міжнародної платіжної платформою «Payoneer».
Розташування вітчизняних активних фрілансерів, також розповсюдилося територією України, нерівномірно. Звичайно, більші скопління подібних працівників, можна спостерігати у великих та популярних містах країни. Таким чином, більше половини грошових зарахувань від іноземних замовників українським фрілансерам, припадає на п'ять українських великих міст:
- Київ - 23%;
- Харків - 13%;
- Львів – 7%;
- Дніпро 7%;
- Одесу - 5%.
Градація зростання числа фрілансерів, які працюють з іноземними компаніями, за останні два роки, саме найзначніше зросла у Харкові та Дніпрі, збільшившись, більш, аніж у півтора рази. На сьогодні, побільшали на 35% працівників-фрілансерів й у Одесі, на 23% - в Києві, та на 12% - у Львові.
У той час, коли наявність антитіл або щеплення, спроможних вберегти людину від зараження вірусом Covid – 19, все частіше, розглядається на ринку праці світу, як потужний «додатковий фактор» кандидатів при прийомі їх на роботу, українці, які лише розпочали своє очікування у чергах на вакцинацію, все частіше цікавляться «гібридним» форматом роботи.
Статистика онлайн реєстрації через відомі міжнародні сервіси віддаленої роботи, демонструє, що за період в останні сім років, число «позаштатних співробітників» або фрілансерів усіх типів, мало щорічне зростання, збільшуючись, в середньому, на 33-57%, а вже цього року, їхня кількість може перевищити позначку у мільйон нових зареєстрованих онлайн працівників. |