Міністерство цифрової трансформації планує за допомогою освітнього проєкту IT Generation навчити тисячу українців ІТ-спеціальностям. Це для початку – тисячу. На другому етапі проєкт планують масштабувати, збільшивши кількість «студентів» до двох тисяч людей. А далі – ще один етап масштабування, коли в проєкт вже будуть залучені десятки тисяч людей. Амбітно звучить? Ще б пак! Давайте довідаємося, що ще відомо про амбітний проєкт від Мінцифри.
Михайло Федоров, який очолює Міністерство цифрової трансформації, під час анонсування проєкту зауважив, що підібрані найкращі школи, які навчатимуть українців ІТ-спеціальностям. Причому як офлайн-школи, так і онлайн.
Як організовується майбутнє навчання? Процедура наступна: школам, підібраним Мінцифри, надходять заявки від українців, які не мають досвіду роботи в ІТ. Вони проходять співбесіду і вже тоді зараховуються на навчання. Оплачувати їхнє навчання будуть партнери проєкту, наголосив міністр цифрової трансформації.
Який головний критерій відбору?
Головний критерій відбору на навчання, як не дивно – відсутність освіти та досвіду в ІТ-сфері. До слова, компанії, які прагнуть долучитися до проєкту, можуть подавати заявки з початку липня. Саме ж навчання розпочнеться аж у серпні. Втім, ще недовго лишилося чекати, чи не так? І взагалі – наскільки така ініціатива Мінцифри виявиться дієвою на практиці, дізнаємося вже восени.
А ми нагадуємо, що на порталі «Пропоную роботу» в червні з’явилася добірка статей, присвячених темі програмування. Додаємо на них посилання, щоб вам не довелося їх довго шукати:
Ви готові стати «світчером»?
Світчер – це людина, яка починає перевчатися на іншу спеціальність. А оскільки Мінцифри стверджують, що на ринку ІТ відчувається брак спеціалістів, чимало українців, які бажали перейти в ІТ, отримають таку можливість. Зрештою, про самоосвіту теж не забуваємо – на YouTube є чимало якісного контенту, щоб вивчати як майстерність створення сайтів, так і різні мови програмування.
Бажаємо вам удачі, якщо ви надумали стати «світчером»!
|