Про активізацію численних видів шахрайства на ринку праці України, яка припала на появу ускладнень в цій сфері економіки, викликаних пандемією коронавірусу, ми вже неодноразово повідомляли своїх читачів.
Проте, найбільш популярний формат сучасних взаємовідношень працівник-роботодавець, а саме – віддалена робота, стала тим напрямком, в якому найбільш за інших процвітають різні форми шахрайства, націленого на обдурення шукачів-українців.
Високий попит, завжди обумовлює й безліч можливостей, у тому числі, й для «не чистих на руку» елементів нашого суспільства. Скориставшись трендом такого формату роботи й тим, що за останній рік суттєво змінилося ставлення до неї, як з боку вітчизняних шукачів, так й роботодавців країни, шахраї вигадують все нові засоби «розводу» довірливих громадян.
Хочемо, ще раз нагадати основні рекомендації, щодо безпечного пошуку роботи, зокрема віддаленої.
Цікавтеся інформацією про потенційного роботодавця
Сучасний інтернет надає безліч можливостей знайти у відкритому доступі чимало інформації про компанію чи особу-підприємця. Навіть, коли такої інформації підозріло бракує, є чимало спеціальних сайтів та служб, за допомогою яких можна перевірити реальність та правдоподібність опублікованих «цікавих вакансій».
Рішуче «ні» будь-якій оплаті за ваше працевлаштування
Пошук нових спеціалістів, для будь-якої компанії, яка є реальним роботодавцем – це, в першу чергу, витрати, на які вона йде заради отримання «свіжої крові» у свій робочий процес. Тому, жоден справжній роботодавець не може вам пропонувати сплатити у той чи іншій формі за можливість працевлаштування, додаткове навчання, уніформу чи інші «засоби», необхідні для майбутньої роботи.
Коли стикаєтеся з такими пропозиціями, пам’ятайте, що це однозначно шахраї, які прагнуть заманити вас у пастку та витратити гроші.
«Мало роботи – велика оплата»: так не буває
Принаймні, відкриваючи вакансію, компанія не збирається наймати робітника на невеликий об’єм роботи, пропонуючи йому повноцінну, а може й більшу, оплату. Таку роботу за доплату зробить й будь-який працівник компанії.
Тому, якщо вам обіцяють «багато грошей» просто за «ні за що», скоріше за все, вас знову закликають в пастку, погодившись на яку, ви своїм наступним кроком, обов’язково витратити гроші на користь шахраїв- володарів цієї схеми.
Розуміючи наявність певного стресу, який відчуває людина під час пошуків бажаного працевлаштування, шахраї користуються цією обставиною та будують схему на неуважності та збентеженості шукача.
Не соромтеся задавати багато різних уточнюючих питань під час спілкування із потенційним роботодавцем та завжди намагайтеся перевірити ту інформацію .яку він вам надає.
|