Дедалі більше батьків зацікавлені в тому, щоб віддати дітей на ІТ-спеціальність. Та й самі старшокласники теж не проти опанувати одну із ІТ-спеціальностей. Про це свідчать недавні опитування, згідно з якими більше половини старшокласників хочуть стати айтішниками. В цій статті розбираємося, які поради можна дати батькам, якщо вони хочуть віддати дитину на ІТ-спеціальність.
1. Впевнені, що вашій дитині це дійсно потрібно?
Багато батьків, почувши про фантастичні зарплати, які отримують фахівці ІТ-сфери, повторюють негативний приклад своїх батьків, які примусово віддавали своїх дітей навчатися на лікаря/юриста/економіста. Пам’ятайте, що якщо ваша дитина хоче стати художником чи дизайнером, хоче іти в медичний вуз чи на будь-яку іншу спеціальність, любу її серцю та далеку від сфери ІТ – чи потрібно переконувати дитину в протилежному? Чи буде ваш син чи донька по-справжньому щасливими, якщо навчатиметься професії, яка приваблюватиме лише рівнем зарплати, а не тому, що дитина дійсно зацікавлена розібратися, як влаштований код, як створюються сайти чи програмні продукти? Якщо ваша дитина категорично проти ІТ, бо їй до душі щось інше – не варто її змушувати до цього. Тим паче, якщо у вашого сина чи доньки немає особливих проблем з точними науками, вона зможе згодом опанувати професію програміста. Вже після навчання на спеціальності, яка їй найближче до душі.
2. Бюджет на навчання.
Безумовно, навчання в Києві, Дніпрі чи Львові ще з першого курсу відкриває перед тямущими студентами значно більше перспектив, ніж навчання в невеликому місті. Але якщо ви розумієте, що ваш сімейний бюджет «не витягне» реалії великого міста, бо там усе дорожче, засмучуватися не варто. Той, хто дійсно навчається і хоче чомусь навчитися, зможе досягнути не менших успіхів у навчанні, ніж ті, хто навчається в містах-мільйонниках. Можливо, шлях у сферу ІТ буде трошки довший та складніший, але це не критично.
3. Дитина не хоче в ІТ… що робити?
Повертаючись до першого пункту: навіть якщо ваша дитина не хоче в даний момент життя опановувати професію програміста, ви зможете підштовхнути її до цього пізніше. Завжди можна записатися на кількамісячні курси з ІТ, які дадуть перші знання, допоможуть вирости до рівня джуніор-спеціаліста та знайти свою першу роботу. Не забуваємо також про самостійне навчання. Приміром, на ютубі ваша дитина завжди зможе навчитися фронтент-розробці завдяки таким чудовим каналам, як, приміром, «Фрілансер по життю». Кілька місяців напруженого навчання – і завдяки власній наполегливості, мотивації та щоденним заняттям ваша дитина впритул наблизиться до того, щоб ввійти в сферу ІТ вже в якості спеціаліста. Так, з мінімальним рівнем знань, але початок буде покладено. |