Для українців з’явилося чимало нових можливостей для навчання. Особливо для молоді. Особливо якщо говоримо про спеціальності, пов’язані із програмуванням. В цій статті пропонуємо вам добірку найпотужніших платформ, де можна безкоштовно навчатися програмуванню.
Udacity
Мови навчання – англійська (заодно й англійську можна підтягнути, чи не так?). На цій платформі ви знайдете навчальні курси від відомих компаній світу: Google, Facebook, Amazon та ін. Якість навчальних курсів – на найвищому рівні. Тут зможуть навчатися як новачки, так і просунуті програмісти. Якщо говорити про вартість, є безкоштовні курси, а є й платні.
Coursera
На цій платформі ви знайдете курси від Принстонського університету, ІВМ, Google і не тільки. Ви можете обрати свою спеціалізацію, яка складатиметься з кількох навчальних курсів. Так ви отримаєте найбільш повноцінну програму для опанування програмування. Що цікаво, отримання сертифікату чи спеціалізації тут платне. Але ви можете звернутися з проханням фінансової підтримки, щоб отримати безкоштовне проходження курсу. Як це зробити? Напишіть листа, у якому поясните свою ситуацію. Безсумнівно, українцям підуть назустріч.
Мова навчання – переважно англійська, хоча ви також знайдете курси, які супроводжуватимуться субтитрами українською чи російською мовами.
Udemy
Якщо говорити про цю платформу, тут теж є як платні курси, так і безкоштовні. Особливість Udemy полягає в тому, що будь-хто може викласти свій власний курс. Це означає, що ви наштовхнетеся як на якісний матеріал, так і не на надто якісний. До переваг додамо також велику кількість технологій, тем та підходів до викладання матеріалу. До речі, на цій платформі можна натрапити на великі знижки. Але перш ніж купувати котрийсь із курсів, зачекайте. Помоніторивши кілька днів, ви зможете придбати їх з шаленою знижкою. Або взагалі безкоштовно.
Мова навчання теж переважно англійська, але є курси як українською, так і російською мовами.
Codecademy
Особливість цієї платформи полягає в інтерактивному навчанні. Замість стандартного викладу лекцій на екрані монітора з’явиться три віконця:
- Перше – з порадами та новими відомостями,
- Друге – з редактором для написання коду,
- Третє – з результатом написаного вами коду.
Для початківців це дуже зручна опція, адже не потрібно налаштовувати редактор коду на своєму ноутбуці – все відбувається онлайн.
|