Ви знали, що група київських волонтерів виготовляє найдорожчі в світі брелоки? І виготовляються вони… з уламків збитого російського літака. За кожен брелок волонтери просять щонайменше 1 тис. доларів, а зароблені кошти вони витрачають на придбання дронів для нашої армії. Всього лиш за два тижні вдалося реалізувати брелоків на суму 400 тис. доларів. Розказуємо, як так сталося.
Ідея такого незвичного заробітку спала на думку керівнику діджитал-агентства UAMASTER Юрію Висовеню ще в березні. Але спершу до нього звернувся знайомий з проханням підшукати приміщення для волонтерів із фонду «Drons for Ukraine», які займаються покупкою дронів для армії. Це питання вирішили, і Юрій теж захопився ідеєю закупівлі безпілотників для військових. Він створив на своїй сторінці у Facebook допис, і гроші на один дрон було зібрано. Але цього було недостатньо, адже дрони на передовій – розхідний матеріал: їх глушать та збивають, а «очі» військовим дуже потрібні.
Жартівливий коментар Юрія, щоб із збитого літака виготовляти брелоки, запам’ятався волонтерам. Після деокупації Київської області хлопці вирушили у Бородянку, неподалік якої упав збитий російський винищував СУ-34. Військовим, які базувалися там, ідея теж припала до смаку, тож вони дозволили взяти декілька уламків для виготовлення брелоків за донат.
Знайдені уламки доставили до Києва, де й розпочалося виготовлення сувенірів. Задумка Юрія Висовеня про те, що в світі знайдеться чимало охочих отримати подібний сувенір із уламку справжнього винищувача, спрацювала. Хоча знаходилися скептики, які вважали, що ніхто не захоче викладати тисячу доларів, а то й більше, за такий брелок. Сам Юрій цікавиться авіацією, тому він справедливо завважив, що для справжніх фанатів авіації та мілітарної теми така ідея сподобається без зайвих слів.
Всі брелоки – унікальні, бо на кожен з них нанесено координати місця та час падіння винищувача, його назва й зображення, а також унікальний номер сувеніру. Одна сторона брелока – блакитна, інша – жовта. Підкладка сувеніру прикрашена скульптурою Батьківщини-Мати, картою Київської області, а також написом «Зроблено в росії та перероблено в Україні».
Цільовою аудиторією було вирішено обрати іноземців. Так за два тижні, як уже згадувалося вище, волонтерам вдалося зібрати чималеньку суму. Що цікаво, найбільше донатів «прилетіло» із Сполучених Штатів та Німеччини. Є один такий брелок навіть на австралійському континенті. |