Сімейний бізнес родини Ільчуків був започаткований ще в 2009 році. На початок військової агресії рф потужність їхнього виробництва складала близько 120 тонн вирощених печериць щомісяця. Початок війни, зрозуміло, порушив виробничі процеси: дехто з працівників полишили територію Київської області, а зруйновані дороги перешкодили доставці печериць в столицю.
Попри всі труднощі, родина Ільчуків вирішила не залишати свій бізнес напризволяще, і надалі вирощувати смачні гриби. Тепер уже для того, щоб готувати гарячі обіди для військових та тероборони.
Ще в перші дні війни стало зрозуміло: працювати так, як раніше, не вийде. Але потрібно було щось робити з тими грибами, які вже були зрізані, зібрані і зберігалися в холодильнику. Наталія Ільчук, директорка підприємства, вирішила поділитися з населенням цими грибами. Так у перші дні мешканці громад Київської області отримали аж вісім тонн печериць. А далі відбулося ось що – вдячні люди звернулися до підприємниці із пропозицією допомоги. І вийшло так, що з п’ятдесяти волонтерів почав формуватися новий колектив. Звичайно, в перші дні роботи з новими працівниками було непросто. Їм потрібно було приділити увагу, щоб втаємничити в робочі процеси. Коли вимикалась електрика, люди навіть працювали у темряві. Так само в темряві зростали перші печериці для потреб військових та тероборони.
А оскільки печериці, як і кожен гриб – це крихкий продукт, який потрібно швидко зрізати і не менш швидко реалізувати, без певних втрат не обійшлося. Через певні організаційні проблеми було втрачено дві камери з п’ятнадцятьма тоннами грибів, яких так і не вдалося зібрати. Але з новими працівниками таки вдалося більш-менш налагодити вирощування нових печериць. Наступний крок, який вдалося вирішити власниці підприємства – налагодити зв’язки із столичними рестораторами, щоб свіжі гриби безперешкодно потрапляли до Києва. На заклик Наталії Ільчук відгукнулася Валерія Бондаренко, координаторка столичної волонтерської мережі «ГастроАрмія Київщини».
До речі, з початку війни вже було вирощено шістдесят тонн грибів. Як зазначає Наталія Ільчук, вони й надалі працюватимуть на благо держави та українців. Хоча наразі для вирощування печериць з’явилася інша проблема – закінчується торф. Але немає сумнівів у тому, що власникам родинного підприємства вдасться вирішити і цю проблему. |