Наприкінці червня, експрес-опитування, проведене Європейською бізнес асоціацією продемонструвало готовність більш ніж двох третин представників українського бізнесу (68%) до повернення до звичного режиму роботи в офісі. При цьому 21% роботодавців з тих, кого торкнулося дослідження, призналися, що мають необхідність серйозні наміри скоротити заробітні платні найманих співробітників у найближчі півроку.
Й, хоча 69% опитаних дослідниками роботодавців мають плани залишити рівень «до карантинної» зарплатні, а 9% роботодавців натякають, навіть, на можливе підвищення оплати праці, більшість них все таки мала вдатися до інших заходів кризової адаптації бізнесу – скорочення штатів.
Найбільше звільнених протягом карантину українців, були раніше зайняті у торгівельній сфері, як серйозно втратила власних суб’єктів, що не змогли встояти потягом паузи в економіці, викликаною карантином.
Також, у той самий час, прес-служба Державного центру зайнятості повідомила, що «на початок липня» 58% серед зареєстрованих тимчасово безробітних в Україні склали представниці прекрасної статі. Шукачі обох статей, які мали диплом про наявність вищої освіти, склали 50% всіх претендентів. 33% безробітних мали закінчене навчання у професійно-технічному училище. Всього, на той час, в Україні на обліку у державних установах, знаходилося 518 000 безробітних громадян.
Вікова градація, громадян, що мають статус тимчасово безробітних та шукають роботу, розподілилися наступним чином:
· 31% офіційно зареєстрованих безробітних склала молодь віком до 35 років;
· 29% - українці у віці від 35 до 44 років;
· 40% - ті, кому більше ніж 45 років.
Крім того, серед офіційно безробітних українців, за даними Держслужби чимало тих, хто потребує окремого додаткового сприяння у працевлаштуванні:
· 39 500 ( 8%) - люди, передпенсійного віку;
· 21 800 (4%) – особи, що мають особливі потреби;
· 9 200 (2%) - колишні військовослужбовці учасники бойових дій в ООС;
· 5 200 (1%) – вимушені внутрішньо переміщені особи, що мають статус біженців;
· 4 500 ( 1%) – нещодавні випускники навчальних закладів.
Більш за інших, працівників звільняли у таких сферах діяльності:
· 17% звільнених українців, раніше працювали в сфері торгівлі;
· 14% звільнених – у напрямках переробної промисловості;
· 13% безробітних в установах державного управління, сфері оборони та соціального страхування;
· 9% до звільнення працювали у сільських, лісових та рибних господарствах України. |