Отримали нову роботу? Чудово, у такому разі давайте з’ясуємо, які перші кроки слід здійснити на новій роботі, щоб усе пішло «як по маслу». Інформація, викладена в статті, буде корисна студентам, які хочуть отримати свою першу роботу і не наробити в процесі помилок.
З’ясуйте, чого від вас чекають.
Перший місяць на роботі – дуже важливий. Новий працівник хвилюється, бо інші люди, інші завдання, інша атмосфера. Можна легко розгубитися і «наробити справ», як-то кажуть. Особливо можна зробити щось не те, коли не знаєш, що від тебе очікують. Обговоріть із менеджером, які показники успішної роботи, тобто вашої роботи, він би виділив; не соромтеся одразу з’ясувати усі деталі, щоб потім не бігати за керівником і не мучитися при цьому від думки, що треба було одразу з’ясувати усі нюанси і тонкощі ваших нових робочих обов’язків. А звідси випливає, що до зустрічі з керівником ви повинні підійти уже підготовленими. І, звичайно, під час розмови теж ґав не ловити. Домовтеся про щомісячні зустрічі, які дозволять відстежувати ваш прогрес. І дадуть змогу отримувати постійний зворотний зв’язок.
Робочому процесу – посилену увагу.
Поставте собі за ціль у якнайкоротші терміни освоїти робочі процеси в компанії, навіть якщо доведеться декілька днів пожертвувати вільним часом, чи навіть попрацювати на вихідних. Ваша задача в перший місяць – швидко влитися в робочий потік. А чи далі перепрацьовувати вечорами чи брати роботу на вихідні – це вже вам вирішувати, звісно. Хоча про відпочинок теж не забувайте, бо енергія та бадьорість від утоми і регулярних перепрацювань теж не візьметься в організмі.
Цікавтеся не тільки роботою, а й компанією, у якій працюєте.
Не ставте собі за ціль тільки швидко адаптуватися до нових умов. Цікавтеся також своєю компанією у найширшому сенсі цього слова. Адже хто знає – можливо, вам на думку спаде якась інноваційна ідея для покращення виробництва, чи налагодження інших робочих процесів? Саме так трапилося, приміром, з американкою Маргарет Найт, яка працювала на заводі з виробництва паперових пакетів, і придумала спосіб, як удосконалити ці пакети – зробити їх із плоским дном. Подробиці – у цій статті, і ще раз дозвольте зауважити: активно цікавитися як своєю роботою, так і компанією в цілому – це наблизить вас до успіху.
І не забудьте налагодити добрі взаємини з колегами. Це ті люди, які найперше допоможуть вам, якщо ви зіткнетеся із якимись труднощами. Будьте такою людиною, на яку можна, як-то кажуть, покластися: якщо дали обіцянку – обов’язково дотримайте її, якщо вас просять про допомогу – допоможіть. Але і про повагу до самого себе не забувайте, щоб ті люди, які надто люблять перекидати свої обов’язки на чужі плечі, не могли скористатися вашою добротою і порядністю. |