pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Польша теряет популярность среди трудовых мигрантов из Украины

 По мнению Нацбанка, спад популярности трудовой миграции в Польшу связан с существенным замедлением роста экономики этой страны

• докладніше

Витрати та результати фінансової допомоги на карантині

 Наприклад, станом на 31 грудня на такі програми було направлено 3,43 мільярдів гривень

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Що загрожує нелегальним заробітчанам в Польщі?


 Плануєте їхати в Польщу на заробітки? Потурбуйтеся про офіційне працевлаштування, адже в 2022 році західні сусіди суттєво посилять боротьбу з нелегальним працевлаштуванням. Заробітчани, які наважаться працювати нелегально, ризикують отримати штрафи, депортацію, а то й гірший варіант – заборону на в’їзд до Польщі терміном до п’яти років.

Щоб позбутися такого негативного явища, як нелегальне працевлаштування, у Польщі на будь-яке підприємство може несподівано завітати інспекція, яка здійснюватиме перевірку, чи всі заробітчани працевлаштовані легально і яку зарплату отримують – офіційну чи «в конверті».
Хоча насправді українців, які працюють неофіційно, в Польщі не так уже й багато: більшість працюють легально. Чому дехто обирає нелегальне працевлаштування? Через можливість отримати вищу заробітну плату. Хоча ризики, на жаль, перевищують вигоду від можливості трохи більше підзаробити.
Приміром, восени польські правоохоронці викрили фірму, яка займалася нелегальним працевлаштуванням іноземців. Більшість з нелегалів були громадянами України – 226 осіб; ще 24 нелегали були громадянами Грузії, 8 – білорусами і один громадянин Молдавії. Оскільки їхній роботодавець не проінформував державні органи про те, що в нього працюють іноземці, компанію притягнули до суду. Як результат – величезний штраф на суму до 30 тисяч злотих.
Нещодавно ми писали про те, що польський уряд спростив умови працевлаштування для іноземних громадян. А вже 4 січня президент Польщі Анджей Дуда поставив підпис під поправками до закону про іноземців, а також інших законів, які мають на меті спростити легалізацію перебування закордонних заробітчан в Польщі. Що ж, польський уряд таким чином намагається привабити ще більше заробітчан. Адже, як свідчать дані Головного статистичного управління в Польщі, місцева промисловість відчуває нестачу робочих рук – необхідні ще близько 34 тисяч працівників; трохи меншу нестачу «відчуває» сфера будівництва – щоб закрити усі вакансії, потрібно 22,5 тисяч нових працівників. Покрити дефіцит робочих рук, в основному, планують за рахунок українських заробітчан.
Що цікаво, громадяни України все частіше надсилають заявки на ті види робіт, які не потребують досвіду роботи. Зрештою, усім охочим підзаробити в Польщі вистачить роботи – і кваліфікованої, і такої, яка не потребує особливої спеціалізації.
 











Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту