Багато людей регулярно перепрацьовують, затримуючись на роботі ледь не допізна. Можемо виділити декілька причин, чому так відбувається: бояться відмовити начальству, власне бажання працювати понаднормово (трудоголізм), або ж вимушена необхідність – більше заплатять. Розглянемо, чому не варто затримуватися на роботі, якщо у вас це відбувається на постійній основі.
Страждає особисте життя
Є така категорія роботодавців, які люблять, образно висловлюючись, вичавлювати зі своїх підлеглих «останні соки». А працівнику буває важко відмовити, бо в такому разі може постраждати кар’єра або ж роботодавець погрожуватиме звільненням. Що ж, деякі роботодавці люблять пускати в хід цей нечесний прийом: мовляв, безробіття в країні на високому рівні, візьмемо когось іншого на твоє місце, не проблема.
Гаразд, а що отримує працівник в такому випадку? Страждає особисте життя, зростає рівень стресу, погіршується самопочуття. Звичайно, якщо роботодавець добре доплачує за перепрацьовані години – можна піти на компроміс із своїм особистим життям. Але добре подумайте, чи дійсно ви хочете прожити так усе своє життя. Чи, принаймні, значну його частину.
Трудоголізм – теж залежність
Звичайно, цей вид залежності схвалюється в нашому суспільстві. Безперечно, бути трудоголіком – це краще, ніж страждати від інших залежностей: ігроманії, алкоголізму чи азартних ігор. Звичайно, якщо ви працюєте на себе – це зовсім інша розмова. Але якщо ви працюєте на «дядька» – навряд чи ви отримуєте сто відсотків віддачі за свою працю, чи не так? Знову ж таки, це дуже небезпечно для здоров’я – як фізичного, так і ментального, – коли людина багато працює, а віддача бажає кращого. Тож поміркуйте над тим, чи отримуєте ви належний зиск від роботи, якщо вас можна назвати трудоголіком.
Порушений режим дня
Постійне перепрацювання загрожує також тим, що серйозно порушується режим дня. Людина не встигає іноді нормально поїсти, не кажучи вже про сон і споживання достатньої кількості води щодня (а це теж дуже важливий момент, якщо хочете, щоб організм функціонував як слід). Порушений режим дня загрожує багатьма неприємними захворюваннями – проблемами з серцем, цукровим діабетом, розладом шлунку і т.д.
Тому добре подумайте наступного разу, чи варто знову затримуватись на роботі. Все повинно бути в міру – і відпочинок, і праця, чи не так? |