Пандемія коронавірусу дійсно змінює світ, до якого ми звикли.
Наприклад, досвід віддаленої роботи на яку, здебільше скаржаться вітчизняні робітники та роботодавці України, настільки «зайшов» європейському ринку праці, що й європейські керівники, й їхні підлеглі-працівники не мають жодного бажання повертатися до «минулих до карантинних форматів роботи та ведення бізнесу, навіть після остаточного закінчення пандемії.
При цьому, більшість з учасників соціального опитування в Європі, зауважують, що через відмову від роботи в офісі, зіграні колективи та команди відчувають себе «менш згуртованими».
Відома компанія Microsoft – головний ініціатор та дослідник и цьому опитуванні, повідомила у своєму прес-релізі, що на тлі того, що індивідуальна продуктивність працівників зростає, рівень нових інновацій та загальна креативність серед працівників знижується.
Також, серед результатів дослідження й той факт, що 95% (а це, майже всі опитані) керівників наголошують на важливості кардинальних змін форматів та методів роботи своїх компаній, щоб мати змогу зробити їх більш «сучасними, інноваційними та гнучкими, пристосованими до обставин».
Топ-менеджери вважають, що лише впровадження комбінованих технологій, маються на увазі різні способи роботи найманих співробітників, дозволить мати максимальний ефект від роботи.
Зокрема, експерти та учасники дослідження, звертають увагу на такі тенденції сьогодення:
- наприклад, минулого року, лише 15% компаній мали віддалений або гнучкий робочий графік, наразі так працюють вже 76%;
- 9 з 10 керівників підприємств, а це 88% респондентів, планують в довгостроковій перспективі максимально гнучкі робочі графіки;
- загалом, близько 31% респондентів, наймані працівники бажають проводити приблизно одну третину робочого тижня поза межами офісу;
- більшість власників бізнесів, також бачать суттєві переваги, як у продуктивності, так й в ефективності гнучкого робочого графіку;
- 82% менеджерів відзначають, що продуктивність їх компанії навіть збільшилася, завдяки переходу людей на віддалену роботу;
- 56% ТОП-керівників бачать суттєву економію витрат при такому форматі роботі.
У той же час найбільший виклик – проблема підтримки згуртованості команди. Основними «вадами» віддаленої роботи, під час опитування виявлені наступні:
наявність у працівників належних умов праці;
зберігання командного духу у колективі;
робота з подоланням роз'єднаності, яка зростає.
Загалом, за результатами опитування, 39% керівників бізнесів відзначають важкість підтримання єдиної культури у командах, а 61% по новому вчяться ефективно делегувати роботу та розширювати можливості онлайн-команд.
|