Роботодавці доволі часто грішать цих пунктом у вакансії. Тобто не вказують, скільки конкретно готові платити за ту чи іншу роботу, а обмежуються формулюваннями на кшталт «конкурентоспроможна з/п» або «розмір з/п залежно від досвіду (або ж обсягу виконаної роботи)». Чому вони так чинять і чи можна обернути це собі на користь?
Насправді тут можна виділити декілька факторів, які впливають на таке рішення. Наприклад, фактор конкурентності. Це спрацює у випадку, коли роботодавець, прагнучи залучити в свою компанію найкращих фахівців, на етапі співбесіди може запропонувати значно вищу зарплатню. Тож якщо ви чудовий фахівець у своїй справі, ви можете використати це собі на користь. Якщо ваші перемовини з роботодавцем на стадії працевлаштування виявляться успішними, ви «виб’єте» собі значну більшу зарплату, ніж ту, яка могла бути вказана в оголошенні.
Ще один важливий фактор – прагнення уникнути образ та непорозумінь з боку інших працівників, адже розголошення зарплат може суттєво похитнути командний дух серед працівників компанії. Крім цього, роботодавці схильні приховувати розмір з/п для ефективніших переговорів з кандидатами на вакансію. Зрозуміло, що у великому місті кандидат запросить значно вищу зарплату, ніж кандидат на аналогічну посаду – в невеликому місті чи сільській місцевості.
Крім того, якщо у вакансії роботодавець вказав розмір зарплати в межах певного діапазону, цілком очевидно, що кандидат заздалегідь «націлиться» на максимальну суму оплати праці. Зрозуміло, що найвища цифра вказується для найдосвідченіших кандидатів. В такому разі запитайте себе, які навички та вміння потрібно підтягнути, щоб мати змогу отримувати саме таку зарплату.
Однак чимало експертів сходяться на думці, що роботодавці отримують чимало переваг, коли не граються з кандидатами на посаду в «котика й мишку», а одразу вказують рівень зарплати. Річ у тому, що прозора зарплата сприяє встановленню довірливих стосунків між роботодавцем і його підлеглими. Окрім цього, прозорість оплати сприяє зменшенню гендерного розриву у зарплатах: адже, згідно деяких досліджень, жінки схильні менше торгуватися за розмір зарплати. Також роботодавець ризикує упустити дійсно достойного кандидата, який навіть не гляне на вакансію, у якій не вказаний розмір зарплати. |