Вижити під час «локдауну» може стати складною задачею для багатьох українців, чиї робочі місця «зачинилися» завдяки умовам посилення карантину. При тому, що про затвердження норми карантину такого ступеню попереджали заздалегідь, для багатьох роботодавців та найманих робітників, введення посилених карантинних заходів стало таки несподіваним.
Дані більшості соціологічних опитувань вказують на те, що більшість наших співгромадян, все таки зуміли підготуватися до заборон локдауну, й чимало українців встигли знайти собі роботи на цей період.
Однак, експерти та відомі роботодавці українського ринку праці впевнені, що січневий локдаун залишить певну частку працівників, які вимушено знаходяться у «відпустках», без роботи. Ті самі, продавці, бармени, офіціанти, тренери отримають не настільки великі відпустки, щоб вдало працевлаштуватися на такий період, проте терміну таких «канікул» може вистачити задля спорожнення гаманців таких працівників.
Суттєва частина вітчизняних працівників, які втратили через локдаун роботу, вже влаштувалися або намагаються влаштуватися на такі роботи, як служби кур'єрської доставки, пішли у таксисти або стали тимчасовими операторами контакт-центрів. Продавці із власною клієнтурою масово переходять до онлайн-продажів. Суттєвий попит серед таких шукачів й на вакансії різноробочих, часто «тимчасові» кандидати шукають собі підробок у продовольчих магазинах.
На жаль, практика виплат «сірих» та низьких заробітних плат, також, вже має місце в ситуації сьогодення. Не зважаючи на те, що згідно даних соціологічних опитувань, кожен четвертий роботодавець в Україні планує підвищити зарплати в 2021-му році, наразі, більшість змушена (а, дехто й користується можливістю) враховувати умови зниження ефективності бізнесу.
Найбільший удар вже прийняла на себе ресторанна сфера. Існують невтішні прогнози, що більшість серед зачинених сьогодні невеликих кав’ярень та ресторанчиків вже ніколи не відчинять свої двері.
На тлі занепаду міжнародного туризму, відповідну сферу діяльності трохи рятує зростання туризму внутрішнього. Наприклад. останнім роком, українці більше стали їздити до Львова та в Одесу. Це певним чином стримало відтік кадрів «на канікули» з цього напрямку.
Короткочасний підробіток під час зимових розважальних заходів, який для багатьох ставав чи не головним за весь рік, цього року не став очікуваним порятунком, бо чимало закладів цієї сфери підпадають під дії норм карантину та зачинилися.
|