Опитування, проведені серед українців, свідчать про наступне – близько третини опитаних взагалі не планує вакцинуватися. А от обов’язкова вакцинація стане бар’єром для 41% працюючих українців. І це значна цифра, яка свідчить про те, що незабаром на ринку праці України може виникнути значний дефіцит «робочих рук».
Люди, не бажаючи вакцинуватися, не можуть виконувати свої безпосередні робочі обов’язки, якщо їхня професія передбачає наявність щеплення проти коронавірусу. Таку негативну картину вакцинації в Україні можна пояснити просто-таки навалою фейків про вакцинацію, які відлякують українців від щеплення проти COVID-19. Розглянемо декілька найпоширеніших фейків про вакцинацію.
«Золотий мільярд».
Прихильники теорій змов вважають, що за допомогою вірусу та вакцинації від нього найбагатші люди світу планують позбавитися від мільярдів людей, залишивши один «золотий мільярд». Для чого? Для того, щоб обслуговувати купку багатіїв, а всі решта – зайві.
Гм, звучить неправдоподібно, якщо глибше розібратися в цьому питанні. Позбавити життя мільярдів людей – гадаєте, найбагатшим людям світу це вигідно? А кому вони продаватимуть послуги і товари, хто обслуговуватиме всю світову економіку та інфраструктуру – ви задумувались над цим? А куди «утилізовувати» тіла загиблих – це ж мільярди людей! Поцікавтеся, скільки ресурсів потрібно, щоб кремувати одне тіло. А мова тут – про мільярди.
І хоча ця теорія змови не витримує жодної критики – але чимало людей у всьому світі охоче вірять у такі нічим не підтверджені слова. Але не будемо забувати – прихильників теорії плоскої Землі також вистачає. Але повернемося до вакцинації. Єдине застереження, яке слід врахувати перед тим, як прийняти рішення про вакцинацію – завітайте до сімейного лікаря, здайте кров на аналізи, щоб мати уявлення про стан свого здоров’я.
Вакцинація викликає тромбоз.
Насправді таких випадків – дуже і дуже мало, в межах статистичної похибки. Інформація для роздумів – у США станом на червень 2021 року з дванадцяти мільйонів доз вакцини Джонсон… тільки тридцять п’ять випадків утворення тромбів. Тобто два-три випадки на один мільйон щеплень. У Великобританії – станом на квітень 2021 року на вісімнадцять мільйонів доз вакцини AstraZeneca… декілька десятків випадків утворення рідкісних форм тромбозу. Якщо вакцинація дійсно викликає тромбоз, були б не десятки випадків, а десятки і сотні тисяч випадків, чи не так?
Безпліддя.
Ще один фейк про вакцинацію, що вакцина буцімто може викликати безпліддя. Справді, яким чином вакцина може викликати безпліддя? Існує хибне припущення про те, що в білках-шипах коронавірусу та білках плаценти жінки існує подібна послідовність амінокислот. Але спайковий протеїн коронавірусу – це не той самий білок, який допомагає формувати плаценту в жіночому організмі.
І подібних фейків – чимало. Створити фейк легко – придумуєте трохи нічим не підтверджених даних, вкидаєте в мережу – і люди самі допоможуть із репостами фейкових новин. Тому перевіряйте інформацію, перш ніж поширювати їх на своїх сторінках, дотримуйтесь інформаційної гігієни!
Бажаємо не хворіти і завжди мати сильний імунітет! |