Нестача професійних робочих рук у різних сферах економіки та ринку праці, спіткала й Австрію – доволі розвинену державу. Наразі, уряд країни суттєво спростив законодавство, зокрема, у частині дозволів на працю в країні громадян країн, які не є членами Європейського союзу.
Для професіоналів, які мають високу кваліфікацією, австрійські роботодавці приготували чималу зарплату від 3 000 євро, проте, українці їдуть неохоче до цієї країни.
Щодо самих змін, то Національна рада (нижня палата парламенту) Австрії, наразі прийняла такі «оновлення»:
- при подачі заяви на отримання дозволу на роботу, від висококваліфікованих спеціалістів з країн, що не входять до складу ЄС, від заявника більше не вимагають підтвердження майбутнього наявного місця проживання в Австрії, таких, як договір про оренду, право власності на житло або інші;
- процедура надання дозволу, наразі скорочена до 90 днів очікування;
- з'явилася можливість подавати заяву на роботу, вже з території Австрії, та за два роки перейти на RWR-карту, яка дає її власнику вільний доступ до місцевого ринку праці.
Саме такі зміни, на думку чиновників Австрії мають посприяти приїзду кваліфікованих працівників на порятунок місцевої економіки.
Повного переліку сфер, представників яких торкнуться ці нові вимоги, поки ще немає, проте, експерти припускають, що до переліку, обов’язково будуть віднесені такі спеціальності:
- лікарі та кваліфікований медичний персонал;
- різнопрофільні інженери;
- IT-фахівці з усіх напрямків цієї сфери;
- зварювальники, які вміють працювати з аргоном та мають високі розряди кваліфікації;
- водії – далекобійники, які мають відкриті міжнародні категорії водійський посвідчень.
Окрім гарного знання мови та наявності посвідчення про кваліфікацію, кандидатам треба мати й суттєвий професійний досвід, при чому, саме за фахом.
Виняток становитимуть хіба що айтишніки, котрих будуть працевлаштовувати, згідно з результатами перевірки їх рівня кваліфікації.
"Звичайні" остарбайтери, які є основною масою приїжджих робітників з країн – не членів ЄС в Австрії не потрібні. Такої робочої сили там достатньо. Австрійський уряд робить акцент виключно на залученні робітників з високою кваліфікацією.
Звичайно, у разі, якщо такі зміни торкнуться й представників, так званої, низько кваліфікованої робочої сили, то такий факт суттєво змінить увесь розподіл трудових мігрантів у Європі. Це не новина, й при такому розкладі, економіки таких країн, як Польща, Литва та Чехія, одразу постраждають, бо відчують брак такої робочої сили.
Наразі, 95% українців потрапити на роботу до Австрії не зможуть. При цьому попит на висококваліфікований персонал існує не лише в Австрії. Такі самі профі, яких намагається залучити уряд цієї країни, дуже затребувані й на ринках праці інших розвинених країн: Канаді, Німеччині, Нідерландів тощо. |