Вулиці Києва встелені плодами кінського каштану. Та й не тільки Києва. Тож киянам та жителям інших міст, вирушаючи на прогулянку парками та скверами, можна ще й підзаробити. Тільки потрібно брати не одну торбинку з собою, бо плодів багато.
Але якщо плануєте всерйоз підзаробити на каштанах, без автомобіля не обійтися. В руках сумки з каштанами до приймальних пунктів не наносишся, адже за кілограм кінського каштану вам заплатять тільки 2 грн. Але самі плоди важкі, і за короткий час їх можна назбирати чимало. На жаль, ціна так і не змінилася з 2019-го року, коли теж у пунктах прийому просили по 2 грн. за 1 кг. Як не дивно, минулого року за кілограм каштанів давали 4 грн.
Умови збору прості – щоб не були биті, і не в шкаралупах. Щоправда, екологи зазначають, що каштани краще збирати за містом, де нема вихлопних газів від машин. Але це в ідеалі, а на практиці – стільки каштанів зростає на центральних вулицях великих міст, що ігнорувати їх навряд чи вийде.
Хто найчастіше займається таким способом підзаробітку? Звісно, пенсіонери, які мають можливість займатися збором каштанів з ранку до вечора. Так, це важка робота, але якщо добре постаратися, за один «робочий» день можна зібрати декілька мішків каштанів (сто і більше кілограм). Звичайно, якщо людина не має автомобіля, вона скористається велосипедом, щоб доправити каштани до пунктів прийому сировини.
Чим такі цінні каштани, що їхні плоди валяються просто неба, і за них ще й платять гроші?
Плоди каштану мають лікувальні властивості – позитивно впливають на кровообіг, зміцнюють стінки судин та зменшують в’язкість крові. Людям, які страждають від варикозного розширення вен, набряків ніг, допомагають ліки, виготовлені з каштану. Звичайно, пробувати виготовляти ліки в домашніх умовах не потрібно, бо тільки нашкодите своєму здоров’ю. З каштану також виготовляють косметичні креми.
До речі, пункти вторсировини приймають також чимало іншої сировини на переробку. Дізнайтеся на місці, що приймають саме тут, щоб прихопити з собою непотрібні книги, картон та застарілі документи; або ж зношені автомобільні шини, якщо ви затятий автолюбитель; або текстильні матеріали (старий одяг з бавовни, лляні простирадла, ватяні ковдри).
Отже, хто ще не знає про такий вид заробітку – скористайтеся можливістю, якщо маєте час і бажання. Мине ще якийсь тиждень-два, і плодів каштану на вулицях вже не буде. |