Коли певний час перебуваєш на стадії безробіття, працевлаштуватися хочеться швидко і без проблем. Але як це зробити? Давайте розглянемо поради, які допоможуть швидко знайти роботу.
Резюме.
Прикро, якщо доводиться довго шукати роботу. Довго і безрезультатно. Цьому можна знайти безліч пояснень: наприклад, може бути некоректно оформлене резюме, яке через його численні помилки і неграмотність відхиляють потенційні роботодавці. Воно й не дивно – значний відсоток помилок свідчить про загальну безграмотність кандидата.
Підготовка до співбесіди.
Якщо у вас із резюме все гаразд, і ви успішно сконтактувалися з представниками компанії, на вас чекає ще одне випробування – співбесіда. Від того, як вона відбудеться, залежить багато. Тому не надійтеся на щасливий збіг обставин. Краще ґрунтовно підготуйтеся до неї. Перш ніж іти на співбесіду – дізнайтеся, чим займається компанія, які перспективи її розвитку. Ви повинні без вагань відповідати на питання: «Чому вирішили обрати нашу компанію?», «Які Ваші сильні сторони?», «Чим можете бути цінними для нас?», «Які переваги над іншими кандидатами на посаду?» і тому подібні питання. Чим краще ви підготуєтеся до співбесіди, тим більші ваші шанси на успіх.
У випадку відмови – не опускайте руки.
Якщо роботодавці відмовили по тій чи іншій причині, не поспішайте засмучуватися. Звинувачувати себе не варто, адже не забувайте, що компанії отримують десятки, а то й сотні резюме на ту чи іншу вакансію. Ідеально всіх кандидатів розглянути неможливо. Краще розмістіть своє резюме на порталах з працевлаштування – приміром, на Jobs.ua. Можливо, саме тут зустрінеться ваш бездоганний роботодавець.
Підключайте соціальні зв’язки.
Якщо ви належите до надто сором’язливих людей, період безробіття – не той час, щоб бути скромним та ігнорувати свої базові потреби. Активно підключайте друзів, знайомих для пошуку роботи. Можливо, сарафанне радіо спрацює швидко та ефективно, бо саме в цей момент виявиться, що комусь із приятелів ваших приятелів потрібен саме такий спеціаліст, як ви.
Що робити, якщо все ж робота не знаходиться?
По-перше, не падайте духом. По-друге, приділіть час особистісному розвитку. Можливо, саме для цього вам і потрібна деяка пауза в житті. Можливо, потрібно розібратися в собі і зрозуміти, що ж ви дійсно хочете, чим насправді воліли б займатися в житті. Зрозумівши це, дійте. Життя не стоїть на місці. |