Багато розробників, полюючи за ще більшою зарплатою, примудряються виконувати фул-тайм обов’язки на двох роботах. А то й більше. Але з якими ризиками стикаються вони і їхні роботодавці? Давайте поговоримо про це.
Ризики з погляду працівника.
Складно поєднувати дві а бо більше робіт, бо потрібно встигати тут і там на мітинги, вчасно контактувати з колегами, начальством, клієнтами. Досить часто трапляється так, що при поєднанні кількох робіт працівник постійно спізнюється на мітинги, раптово зникає і з затримкою дає робочі завдання своїм підлеглим. Тобто такий працівник ризикує бути викритим, якщо не вміє швидко переключатися на виконання інших робочих обов’язків.
Через обман такого працівника – постійний обман, між іншим (принаймні, поки такого працівника не буде викрито) – страждає командна робота. Ще одна проблема – ускладнюється просування кар’єрними сходами, адже складно проявляти ініціативу бодай на одній роботі, якщо ледве встигаєш давати раду щоденним робочим завданням. Чи не краще приділити час одній роботі, і максимально швидко просуватися вверх? Так, у першому випадку працівник має в 2-3 рази більше грошей, але в другому випадку кар’єрне зростання принесе ті ж фінанси, тільки в перспективі.
Якщо розробника буде викрито, він може отримати негативну репутацію. Можливо, майбутній перспективний роботодавець не візьме його на роботу тільки через те, що з попередньої компанії отримає про нього негативний фідбек.
А тепер поговоримо про роботодавців – які ризики з їхнього боку, коли їхній працівник влаштувався на ще одну роботу.
Окрім поганої роботи з командою, такий працівник подає поганий приклад іншим підлеглим. Якщо роботодавець проґавить це, мікроклімат у колективі може суттєво зіпсуватися. Тому на милість роботодавця такому працівнику не варто сподіватися – його потрібно звільнити показово, щоб інші підлеглі не брали поганий приклад.
Знижена продуктивність – теж головний біль роботодавця, коли розробник працює на двох фул-тайм роботах. Через вигоряння й перепрацювання ефективність праці знижується, інакше й не може бути. Чи потрібен втомлений і непродуктивний працівник роботодавцю? Відповідь очевидна.
То як вчинити працівнику у такій ситуації, якщо йому «світить» ще одна добре оплачувана робота, але з попереднього місця теж не хочеться звільнятися? Найкращий варіант – чесно поговорити про це з роботодавцем і спробувати знайти компроміс. Це набагато кращий варіант, щоб «шифруватися» до пори до часу, а потім бути показово звільненим – як приклад усім іншим. |