Незважаючи на певний тренд, частково вимушений, на віддалену роботу та фріланс, загалом, таку популярність онлайн-праці, підтримують більше працівники, аніж роботодавці.
Офісні працівники в більшості випадків підтримують віддалений або, принаймні, змішаний формат співпраці, коли можуть хоча б, де-кілька днів працювати «з дому». У той час, переважна більшість вітчизняних компаній, поступово, все більше сумніваються, щодо ефективності віддаленої роботи працівників та з усіх зусиль, намагаються повернути своїх найманих співробітників в офіси. Це ще не все, бо меншість роботодавців (решта), серйозно розмірковують над тим, щоб прийняти рішення про повноцінне повернення працівників до офісів, вде самим найближчим часом. Такі результати надало нещодавне опи тування одного з українських порталів, працюючих із ринком праці країни.
Згідно з данними, отриманими під час дослідження, з усієї кількості респондентів – роботодавців, лише 24,7% українських компаній, поки що, вирішили залишити своїх найманих співробітників працювати віддалено. При цьому 6,2% серед опитаних дослідниками роботодавців України, не припиняли під час карантинів своєї «класичної» офісної праці, працюють таким чином наразі та збираються продовжувати працювати з офісів.
Проте, все ж таки більшість українських компаній, які вже змогли повернутися до обсягів та режимів власної «докарантінної роботи», намагаються зберігати той самий «змішаний формат роботи»:, дозволяючи своїм працівникам, відвідувати офіси «за власним бажанням» або «виходячи з робочої необхідності». Таким чином працюють сьоголдні, майже 60,7% опитаних вітчизняних роботодавців.
Підходи до такого формату роботи в усіх різні: хтось дозволяє найманому персоналу працювати з дому лише обмежений час (по кілька днів на місяць, де-хто обумовлює для офісної роботи, певні дні робочого тижня, інші пропонують працівникам ділитися на групи та працювати в офісах по черзі. На кшталт «розвантаження», яке застосовували українські школи, розділяючи учбові класи на більш маленькі групи учнів.
Лише у 21% випадках, респонденти зізналися, що вимагають від працівників, відвідувати офіси кожного дня.
Характерно й те, що у 43% випадках, роботодавці ставлять вимоги своїм співробітникам, щодо змоги працбвати віддалено. Так, наприклад, в таких компаніях часто робітникові необхідно «просити спеціального дозволу» на те, щоб не приходити до офісу та працювати з дому, при цьому, працівник має обумовити таке своє бажання.
Серед респондентів, 51,7% опитанихкомпаній, також зауважили, що легко зможуть перейти цілком до формату дистанційної роботи, « убудь-який час за потреби» та «без жодних зусиль та втрат».
Не диво й те, що переважна більшість українців, які працюють найманими співробітниками офісів, довлі негативно ставляться до рішеннь керівництва, щодо повернення на робочі місця. Негативний вплив віддаленої роботи на ефективність своєї праці, який в якості аргументів найчастіше приводять роботолавці, виправдовуючи бажання повернути робітників, наймані працівники вважають «неправильним». Максимум на що згодна більшість українських офісних працівників, це обирання будь-якого варіанту серед «змішаних форматів роботи».
До речі, за весь час тривання пандемії по сьогодняшній момент, 21% працездатних громадян, тобто кожен п'ятий «економічно активний українець», частково або повністю був змушений перейти на дистанційну роботу. |