Додатковий заробіток став невід’ємною частиною карантинного життя чималої кількості українців, які частково чи остаточно втратили свої «до карантинні» заробітки.
Можливість знайти одноразову роботу за допомогою різних серверів та додатків месенджерів або й на порталах з працевлаштування, обумовила появу цілої низки затребуваних спеціалістів з різних напрямків надання послуг.
Наразі, завдяки аналізу розміщення об’яв про надання та замовлення різних побутових послуг. можна побачити, що із настанням початку, так званого «будівельного» теплого сезону, значно зріс попит на фахівців будівельних та оздоблювальних робіт.
Також, загалом, зростає попит й на послуги майстрів й ремонтників «будь-якого напрямку».
Останнім часом, частіше за інших, за допомогою інтернету українці шукали та замовляли послуги майстрів-сантехніків, яким ставили різні задачі, найпопулярнішими серед яких виявилися «ремонти кранів та унітазів», «усунення наслідків протічок», «встановлення нових змішувачів й водонагрівачів». Середня оплата таких послуг, також збільшилася, показав додавання 6% та склав 590 гривень за виконання одного замовлення.
Не менш затребуваними виявилися й малярні роботи, попит на які збільшився на цілих 90%, якщо порівнювати з тим самим періодом минулого року. Роботи із шпаклюванням, додатковим оздобленням, побілкою або фарбуванням стель, вікон чи стін, користуються найбільшим попитом серед замовником таких послуг.
Якщо знаходити середні показники плати таких послуг, можна казати про умовні 3000 гривень за послугу, що є більшим показником (на 28% більше), у порівнянні з показниками навесні минулого року.
Крім того, суттєво (майже на 60%) збільшився й попит на спеціалістів з укладки плитки, штукатурних робіт, тощо. Середня вартість таких послуг, виросла у середньому на 15% або 5 600 гривень за умовну послугу.
На 50% стало більше замовлень й в електриків. В середньому, оплата за виконання одного замовлення, в середньому, складає 800 гривень, що на 12% більше, ніж минулого року.
Цікаво, але вже на сьогодні, українці встигли витратити майже 2 200 000 гривень на оплату послуг садівників, в два рази перевищив власні показники минулого року.
«Чоловіків на годину», цієї весни замовляли на 62% частіше, ніж у минулому аналогічному сезоні, проте, послуги майстрів на всі руки не стали дорожчими: у середньому 400 гривень за виконання одного замовлення.
Економія грошей більшістю українців, суттєво обумовила попит й на послуги майстрів з ремонту великої побутової техніки, який збільшився на 25%. Крім того, росте й попит на ремонт, зборку, перетяжку, виготовлення та реставрацію старих меблів, демонструючи 45% збільшення. |