Намагаючись дотримуватися усіх належних норм, прийнятих у цивілізованому світі, Україна, зокрема впровадила де-кілька проєктів, котрі мають регулювати баланс гендерної рівності під час професійних робочих відносин «найманий працівник-роботодавець».
Проте, не лише самі зміни законодавства вирішують чи матимуть українки максимальний комфорт у побудові власного професійного життя. Вируюча планетою «пандемічна криза», давно стала кризою економічною та завдала чимало проблем сучасному людству. Вплив «тяжких часів», суттєво відчули на собі й працюючи українки – це можна побачити в результатах дослідження, яке було проведено на замовлення компанії Avon. Згідно даних, які отримали організатори опитування, виявилося, що «майже кожна друга українка» незадоволена тією роботою, яку вона виконує за гроші.
Серед головних причин такої думки вітчизняних представниць прекрасної статі, немає нічого «нового». Тут, й низькі заробітні оплати праці, й відсутність можливостей для зростання чи інших перспектив росту, а також «наявність факторів, які можуть призвести до погіршення здоров'я людини».
Поділяючи причини невдоволення власними роботами на більш та менш «вагомі», представниці 46% українок (ті, які незадоволені своєю роботою), продемонстрували наступне:
- саме низькою заробітною платнею не задоволені 62% українських громадянок;
- відсутність росту та інших перспектив, заважає полюбити свою роботу, ще 41% українок;
- через погіршення здоров'я, до якого призвела саме робота не задоволені 24% респондентів.
У той самий час, таких українок, які цілком задоволені своїм професійним життям та роботою, якою займаються, дослідження нарахувало 54% серед респондентів опитування
Ці респонденти, відповіли, що робота надає їм:
- «відчуття фінансової незалежності» - 51%;
- підвищує впевненість у власних силах та собі - 30%;
- «допомагає в процесах досягнення самореалізації» - 27%;
- «дарує можливість проводити час та спілкуватися з колективом» – 33%.
Також, згідно даних, також отриманих під час цього дослідження, більше, аніж дві третини (69%) українок, у віці від 18 до 65 років, наразі працевлаштовані. Цей сегмент респондентів дослідження, повідомив, що, як правило, жінки займають керуючи посади, працюють фахівцями та службовцями, або керівниками «середньої ланки».
До речі, щодо низьких заробітних плат, доведеним є той факт, що криза, яка викликана пандемією, змусила кожного четвертого роботодавця відкласти черговий «перегляд зарплат» для найманих працівників. |