Пошуки роботи, особливо зараз, під час кризи, яка викликана пандемією коронавірусу, вимагають від шукачів чималих зусиль. Зміни, що відбулися на ринку праці України та світу, обумовили появу зовсім інших вимог до кандидатів та, й взагалі, спричинили рокіровку пріоритетів серед напрямків сучасної людської діяльності.
Безумовно, проблема швидкого та вдалого працевлаштування існує наразі, ще більш р, аніж завжди, проте, варіанти щодо знаходження праці за яку гідно платитимуть, все таки з’являються на ринках праці нашої країни та світу.
Наприклад, настання «аграрного» сезону, який не змозі «відмінити» ніяка пандемія, суттєво вплинуло й на появу численних вакансій саме в аграрному секторі України та країн Європи, які завжди були раді нашим вітчизняним найманим працівникам.
Останнім часом, помітно виросла кількість пропозицій роботи у напрямку сільського господарства. Зокрема, сьогодні українцям пропонують обійняти такі вакансії, як трактористи, комбайнери, агрономи, доярки, різноробочі та вантажники для робіт на фермерських господарствах.
Платити за таку роботу пропонують наступним чином:
- фахівці-агрономи можуть розраховувати на зарплатні від 15 000 до 40 000 гривень на місяць;
- трактористам пропонують заробітні плати у розмірах від 12 000 до 30 000 місячних заробітків;
- комбайнерів зі стажем зацікавлюють зарплатами від 10 000 до 25 000 гривень;
- робітникам-різноробочим, на фермах запропоновані заробітні платні від 12 000 до 18 000 гривень;
- дояркам обіцяють платити від 4500 до 14 000 гривень за місяць роботи;
- вантажникам, які працюватимуть на сільськогосподарчих підприємствах - від 4000 до 12 000 грн.
Враховуючи специфіку роботи, зрозуміло, що більшість таких робочих пропозицій розташовані у регіонах з великою кількістю ферм, полів та інших господарств, а саме, в Дніпровській, Одеській та Рівненській областях.
Однак, незважаючи на появу великої кількості подібних вакансій, експерти українського ринку праці зауважують, що розмір запропонованих заробітних плат по ним, геть не відповідає «грошовим пропозиціям», які пропонують українським шукачам таких вакансій закордонні роботодавці.
Так, наприклад, за роботу доярки, у сусідській Польщі можна розраховувати отримати заробітну платню не менш, аніж 22 000 гривень на місяць, а робітник-різноробочий на фермі в Естонії зароблятиме цього сезону від 30 000 гривень.
|