Давайте розглянемо типові помилки, які можуть призвести до того, що ви охолонете навіть до улюбленої роботи.
ВИ НЕ ДАЄТЕ СОБІ ВІДПОЧИТИ.
Якщо ви звикли вважати за відпочинок проведення часу з ноутбуком в руках – то це зовсім не відпочинок. Ви можете сидіти з ноутбуком навіть на пляжах Азії чи Європи, перебуваючи в статусі цифрового «кочівника», але це теж буде перебувати надто далеко від справжнього відпочинку.
Робота по вечорах і на вихідних (якщо ми говоримо про стандартний графік роботи) – теж чудовий спосіб позбавляти себе повноцінного відпочинку. Так, ви швидше опануєте свою справу і заробите більше грошей, але ризикуєте тим, що вигорите і втратите повністю інтерес до роботи.
ВІДПУСТКА-НЕ-ВІДПУСТКА.
Це коли ви навіть під час відпустки перебуваєте на зв’язку з колегами чи підлеглими, бо переживаєте, що вони не впораються, що потрібно за ними наглянути і т.д. Знову ж таки, про повноцінний відпочинок у цьому випадку теж можна забути. Який вихід із цієї ситуації? Після того, як законна відпустка вступила в «силу», ставите всі робочі додатки, програми і чати на паузу. Тобто вимикаєте звук, сповіщення і приділяєте час тільки собі і своєму відпочинку. А ваші колеги чи підлеглі впораються і без вас, вони ж не маленькі вже, чи не так?
ІГНОРУЄТЕ СИГНАЛИ ОРГАНІЗМУ.
Наш організм мудро влаштований, і якщо з ним щось не так, він одразу подає сигнали. Коли ми надто захоплені своєю роботою, ми схильні ігнорувати тривожні сигнали і відкладати візит до лікаря. А якщо до захоплення роботою додати ще стресові ситуації і невисипання – готуйтеся до гормональних збоїв, перепадів з настроєм і відчуттям повного безсилля. Відчували колись щось подібне? Та певно що відчували, кожна людина стикається іноді з цим. Так от, є прості і перевірені тисячоліттями рецепти від таких неприємних відчуттів. Їхні інгредієнти дуже прості: менше стресів і більше свіжого повітря, фізичної активності і повноцінного сну.
ВАША РЕАКЦІЯ НА КРИТИКУ.
Мається на увазі гостра реакція, коли докоряєте собі чи не найгіршими словами. Допускати такі думки – це ніби самого себе бити по обличчю. Ви ж не будете при здоровому глузді бити себе по обличчю, як герой «Бійцівського клубу»? Тоді й на критику реагуйте адекватно і завжди нагадуйте собі, що помилитися може кожен, і що у житті все виконувати на дванадцять балів не вийде. Ми не у школі, та й у школі це практично нереально. |