Кабінет міністрів України затвердив законопроект, за яким передбачений перехід ринку праці до використання накопичувальної пенсійної системи. Якщо, Рада не матиме запитань до документу, його залишиться лише затвердити голосуванням.
Українці зможуть вибирати між трьома програмами, як саме збирати гроші на старість, це передбачено «накопичувальною професійною пенсійною системою для окремих категорій працівників у віці до 35 років, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення (що працюють в особливо важких і небезпечних умовах)».
Згідно правил функціювання нової системи, страхові внески, які надходять від роботодавців за всіх зареєстрованих учасників накопичувальної пенсійної системи, Пенсійний фонд (ПФУ) буде направляти до створених недержавних пенсійних фондів (НПФ), співпрацю з якими, усі українці-учасники системи, зможуть обирати самостійно.
Проект закону містить три професійні пенсійні програми:
- перша програма - право на отримання пенсійних виплат після 50 років при наявності страхового стажу від 25 років, з нього - на роботі зі шкідливими умовами (так званий список №1) від 10 років у чоловіків (для жінок - від 7,5 років) при наявності страхового стажу від 20 років.
- друга програма – обумовлює право на отримання пенсії після 55 років та наявності страхового стажу від 30 років, з нього - на роботі за списком №2 від 12,5 років у чоловіків при наявності страхового стажу від 25 років і за списками №1 і №2 - від 10 років у жінок.
- третя програма - добровільний вступ до накопичувальної професійної пенсійної системи на умовах, які визначені у колективних договорах, та на отримання пенсійних виплат після досягнення 55 років.
За останні років десять, заборгованість роботодавців перед ПФУ виросла більш, ніж у п'ять разів та продовжує збільшуватися, приблизно на 1,5 млрд грн щорічно. Якщо не впровадити ніяких реформ (які, звісно, спрацюють), через 15 років в країні виникнуть «суттєві складності» з пенсійними виплатами, завдяки накладенню суми заборгованості та демографічної ситуації. |