Київський міський центр зайнятості наприкінці лютого поділився статистикою найпопулярніших вакансій за поточний місяць. Статистика сформована на основі 4,4 тисяч актуальних вакансій, з якими роботодавці звернулися до столичної служби зайнятості.
Серед найчисельніших вакансій – водії (237 вакансій), педагогічні працівники (277 вакансій) та робітники з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями (360 вакансій).
Серед інших популярних вакансій – швачки та медичне сестри теж мають до розгляду чимало пропозицій роботи (136 і 112 відповідно). Якщо маєте фармацевтичну освіту, знаєтеся на слюсарній справі або готові попрацювати продавцем продовольчих товарів – теж без роботи не залишитеся. Станом на другу половину лютого Київський міський центр зайнятості пропонує фармацевтам 77 вакансій, слюсарям-сантехнікам – 96 вакансій, а продавцям продтоварів – 97 вакансій.
Спостерігається також попит на електромонтерів – 66 вакансій, двірників – 64 вакансії, кухарі – 58 вакансій. Випускникам педагогічних закладів з дипломом дошкільної освіти у столиці пропонується 50 вакансій вихователів дитсадків.
Які ще вакансії найчастіше пропонують працівники Київського центру зайнятості в лютому? Для лікарів загальної практики, сімейних лікарів – 41 вакансія, соціальним робітникам теж запропонують наразі 41 вакансію; електрогазозварникам – 39 вакансій, токарям – 35. Для практичних психологів та електромеханіків – по 30 вакансій відповідно.
Але щодо більшості вакансій є один нюанс: роботодавці в середньому пропонують невисокий рівень оплати праці. В середньому виходить 11,5 тис. грн/місяць. Звичайно, працювати двірником, та ще за такі гроші, не захоче молодь або люди середнього віку. Але для пенсіонерів навіть така невисока, як для столиці, зарплата може виявитися справжнім спасінням.
Але робітники з певною кваліфікацією можуть підшукати в КМЦ роботу із заробітною платою мінімум в два рази більше, в розмірі 25-26 тис. гривень. Йдеться про ковалів, які працюють на молотах і пресах, колористів, машиністів каротажної станції чи мотористів. Також на середній заробіток в розмірі 20-25 тис. грн можуть розраховувати лікарі, менеджери, інженери та аналітики з питань фінансово-економічної безпеки.
Наостанок додамо, що в січні цього року 86 київських роботодавців отримали кошти за працевлаштованих переміщених осіб (в кількості 240 людей). Загальна сума компенсації склала більш ніж 2,5 млн гривень. |