Розмови щодо приділення особливої уваги такому сектору національної освіти, як професійна освіта, йшли вже давно, й нарешті уряд анонсував нові заробітні плати викладачів закладів професійної освіти, які вони мають отримувати вже у наступному 2021 році.
Збільшення виплат викладачам в закладах професійної освіти в наступному році пройде у два етапи й це вже закладено у річний бюджет. Звичайно, такі кроки спрямовані на підтримку робітників цих навчальних закладів та мають мотивувати молодь до навчання по цих спеціальностях.
Запланованим є те, що загалом, у 2021 ріці заробітні платні у цій сфері освіти повинні збільшитися майже на 30%. Про це офіційно повідомила прес-служба Міністерства освіти України, посилаючись на текст законопроекту про держбюджет на 2021 рік.
Згідно з цим документом, викладачі вищої категорії в зазначених вище навчальних закладах, які ще у січні поточного року мали однаковий посадовий оклад у розмірі 5 087 гривень, а у вересні – 5 385 гривень, вже у наступному 2021 році отримують наступні збільшення зарплат:
- з січня 2021 року – зростання до 6 461 гривень на місяць;
- з липня 2021 року – зростання до 7 001 гривні на місяць.
Посадовий оклад керівників вищезазначених професійних навчальних закладів на початку поточного року становив 6 306 гривень на місяць, у вересні – 6 675 гривень. У наступному 2021 році передбачене таке його збільшення:
- з січня - зростання до 8 010 гривень на місяць;
- з липня - зростання до 8 679 гривень на місяць.
Також, ще минулого тижня представники Міністерства освіти та науки України повідомляли, що існує збільшення посадових окладів працівників освіти за єдиною тарифною сіткою, яке розраховане з урахуванням проекту держбюджету-2021, та містить у тому числі:
- надбавки за вислуги років - близько 20%, для молодих викладачів - 10%;
- за престижність праці - 5-30% і т. п.
Питання «чесного розподілу» заробітних плат вже поставало на вітчизняному ринку праці й у фінансовому секторі. Правда, проблема тут виявилася гендерною.
Зарплатна дискримінація, про яку розповіли дослідники-соціологи, у сфері фінансів з’явилася не так вже й давно. Наразі, працівники - чоловіки в цій сфері отримують помітно більше, ніж їх колеги жінки. У деяких випадках, заробітна платня на тих самих посадах, відрізнялась навіть на 19 000 гривень на користь сильної статі, при тому, що в цілому, ні на одній з вищезазначених посад жінки не заробляли більше за чоловіків. Цікаво ще й те, що на ринку праці України, зазвичай, що жінок-фінансистів суттво більше, ніж чоловіків.
Останні данні кажуть про середні зарплати жінок - фінансисток у розмірах трохи більше за 17 000 гривень на місяць, у той час, коли за ту саму роботу чоловіки отримують до 36 800 гривень за той самий період.
Найбільший «розрив» спостерігається на керівних посадах фінансових директорів.
|