pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
Про видання pro-robotu.ua Контакти pro-robotu.ua Розміщення оголошення
в тижневику
pro-robotu.ua Вакансії та
оголошення
pro-robotu.ua Пошук
по сайту
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua
pro-robotu.ua Підписка на
видання
pro-robotu.ua КЗпП України pro-robotu.ua Інтерв'ю та
статті
pro-robotu.ua Класифікатор
професій

Онлайн журнал


Поради з працевлаштування

Й хочеться, й колеться: офісні працівники побоюються повертатися в офіси компаній

 За великим рахунком, карантин майже повністю знятий

• докладніше

Відновлення ринку праці України: потижневий аналіз

 Загалом ситуація оцінюється як така, що стабілізується.

• докладніше

Зверніть увагу:

Робота кухарем в Києві

Робота водієм в Києві

Робота вантажником в Києві


Інтерв'ю та статті |

Трудова міграція українців: знову Польща?


Світ продовжує змінюватися на тлі пандемії коронавірусу. Сучасна ситуація, яка склалася в економіці України все частіше змушує українців - власників малого та середнього бізнесу, які не впоралися з наслідками карантинних обмежень та втратили власні бізнеси, їхати на роботу у Польщу. Наразі число таких вітчизняних остарбайтерів суттєво збільшилося та вже становить близько 15% від українців, що їдуть на роботу на польські заводи та фабрики.

У компаніях, що відправляють українців на роботу за кордон, кажуть, що доволі часто більш досвідчені у нюансах трудової міграції українці, спочатку влаштовуються на виробництво, а після того, як отримують певний досвід та починають вільно спілкуватися місцевою мовою, відкривають у Польщі власний бізнес або шукають більш висококваліфіковану роботу.

Разом з нашими співвітчизниками, після останніх подій у власній країні, білоруси також почали активніше шукати роботу за кордоном, саме у Польщі. Найбільше серед білорусів представників інтелігенції та менеджерів середньої ланки. У першу чергу, білоруські заробітчани хочуть працевлаштуватися за фахом або знайти висококваліфіковану роботу.

На думку польських роботодавців та досвідчених українських трудових мігрантів, білоруські трудові мігранти сьогодні, більш нагадують українців на початку 2000-х, коли наші співвітчизники ще не розуміли міграційні реалії, зокрема де та яким чином шукати вакансії й чи можна розраховувати за кордоном на рівнозначну роботу, до якої звикли на батьківщині. За останній місяць частка мігрантів з Білорусі зросла до 9%.

На початку вересня серед польських роботодавців, що засновують свою роботу на труді мігрантів, зокрема із України, існувала думка, що пандемія є гарним шансом для таких представників польських роботодавців. Згідно цієї думки, роботодавці мали змогу утримати трудових мігрантів, які збиралися раніше на заробітки в інші країни, але ті виявилися «закритими» у зв’язку з поширенням COVID-19 світом.

Проте, якщо у Польщі не буде застосоване більш лояльну візову програму, а також не відбудеться сприяння асиміляції українців, після відчинення багатьох кордонів, принаймні саме українці будуть вибирати не Польщу, а, наприклад, більш цікаві у сенсі заробітків, сусідні Чехію або Німеччину. 

 











Зверніть увагу: Знайти роботу в Києві - на Jobs.ua!


Jobs.ua рекомендує переглянути:

Наші проекти:

Jobs.ua - Робота в Україні Srochno.ua - Терміново Потрібні Training.ua - Тренінги в Україні
Vakansii.ua - Вакансії в Україні Resume.ua - Резюме в Україні Personal.ua - Пропоную Роботу
Profi.ua - Посадові Інструкції Jobsite.com.ua - Знайти Роботу ArendaZala.com.ua - Конференц зали


Робота водієм в Києві - Робота поваром в Києві - Робота продавцем в Києві - Робота менеджером в Києві - Робота касиром в Києві - Робота прибиральником в Києві - Робота перукарем в Києві - Робота вантажником в Києві

© 2002-2024 "Пропоную Роботу" | Мапа сайту