В професіональній сфері розробників програмного забезпечення, ще не так давно існувала певна проблема назви багатьох професій, які з одного боку могли вважатися однаковими, проте, вимагали від своїх робітників цілком різні професійні функції.
Можливо, нарешті така проблема буде усунена, та працівникам цього сектору більше не знадобляться вигадки назви своїх професій. Насправді, апелюючи до фактів масового «уходу до тіні» численних вітчизняних програмістів, уряд вирішив остаточно врегулювати певні питання, що виникали під час оформлення та легалізації найму робітників сфери IT.
Наразі, джерела повідомляють про те, що Міністерство цифрової інформації України вже отримало завдання від уряду та розпочало розробку нового класифікатора професій для галузі інформаційних технологій та діджитал-маркетингу в країні.
Такої квапливості «допоміг» реальний документ, який регламентує питання назви професій для програмістів, та який не оновлювався ніколи, залишаючи трактування такої сфери на рівні, що притаманний ще перших років після розпаду колишнього СРСР. Саме користування таким «хронотипом», створює різні труднощі при працевлаштуванні розробників та інших «айтішників» в країні.
Тож питання «Чи потрібен новий класифікатор професій цієї сфери?» вже назріло й представники Міністерства цифрової інформації констатували факт того, що розвиток технологій за останні десятиліття протікав надто високими темпами, щоб не зважати на це увагу й, відповідно, у сфері цифрових технологій та програмування, регулярно та закономірно з’являлися й з'являються нові сучасні спеціальності. В результаті сталося те, що роботодавці кожен раз, при офіційному оформленні співробітників – програмістів, стикаються з певними труднощами легалізації посад. Компанії або змушені підбирати для "айтішників" й інших фахівців з діджитал-маркетингу певні «застарілі» назви посад, або вдаватися до інших інсинуацій, що призводить до інших проблем, зокрема під час перевірок контролюючими органами.
У відомстві зазначили, що вдосконалення класифікатору допоможе виключити проблеми та можливі тіньові схеми, що наразі існують саме під час працевлаштування спеціалістів цифрових галузей, при тому, що послуги таких професіоналів коштують зовсім не малих грошей.
Тому урядом згідно з відомствами Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, днями було ініційовано реформування та оновлення існуючого класифікатора професій. Для цього урядом створено постійну робочу групу, яка має ретельно зайнятися розробкою "нового, актуального класифікатора професій". Робоча група «розробників професій для розробників» вже функціонує на базі Національного агентства кваліфікацій, та складається з численних представників різних міністерств та відомств країни.
|