Кількість людей, заражених коронавірусом COVID-19, на жаль зростає й це одразу впливає на економіку України. Так, уряд був змушений збільшити фінансові відрахування на лікарняні витрати.
За інформацією прес-служби Фонду соціального страхування України (ФССУ) , вже у липні відділення Фонду прийняли до оплати «заяви-розрахунки для допомоги з тимчасової втрати працездатності» на загальну суму 667 500 000 гривень. Лише у порівнянні із червнем ця сума виросла на 101 800 000 гривень, або на 18%, й це доволі суттєві показники збільшення.
За компенсацією втраченого заробітку, яка обґрунтована законом України, із відповідними листками непрацездатності до відділів Фонду звернулися 103 800 українців, які є застрахованими особами, та вже встигли провести на лікарняному більше двох тижнів.
Наплив заявників виявився неочікуваним та у Фонді соцстрахування нагадали, що згідно із законом, робочі органи фонду проводять фінансування страхувальників протягом 10 робочих днів після надходження заяви-розрахунку на виплату матеріального забезпечення.
Ще до того, Фонд соціального страхування (ФССУ) вже компенсував понад 10 000 000 застрахованим українцям, які контактували з зараженими коронавірусом особами з професійних причин та отримали листок непрацездатності окремо виділений «для ізоляції від COVID-19 з метою запобігти поширенню пандемії». Мова йдеться про гроші, що були виплачені як компенсація за втрату заробітку за час самоізоляції під медичним наглядом. Про це повідомляє прес-служба ФССУ.
Гарантована сума виплат, що мають надходити від фонду за час ізоляції становить 50% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу застрахованої особи, й 100% середнього доходу - для всіх медичних працівників.
Як відзначають представники Фонду соціального страхування України, таке фінансування з боку уряду необхідне, бо найкраща допомога людині, у разі її ізоляції, здійснюється як раз за рахунок фінансової допомоги, виділеної з фонду боротьби з COVID-19 відповідно до постанови Кабміну. Це допомагає робітнику, що ризикував життя з професійних обставин, протриматися протягом часу, потрібного на карантин. |