Відомо, що гроші потрібні усім але дехто з людей, здатен приділяти грошам зайву увагу та любов.
Знайдучи гроші, людство ступило у еру нових взаємовідносин й суспільство припинило бути таким, як раніше. З появою грошей, з’явилися й ті персонажі, хто має слабкість до «легких заробітків», вдаючись до тяжких злочинів та шахрайства.
До речи, відомий усім нам край монети із насічками - один з перших засобів протидії шахраям того часу. Старовинні гроші були з дорогоцінних металів чи мали їх суттєвий вміст, що й приділяло вартість монети. Тому, відрізаючи трохи метал з боків монет, можна було незаконно виробляти (чеканити) нові гроші.
Винахід рішення про нанесення насічки на ребро монети, став першим засобом у боротьбі із незаконним обігом грошей того часу. Тепер монету з таким «рівнем захисту» пиляти було важко – зрізані насічки доводили факт шахрайства й такі гроші не вважалися дійсними.
А, ще раніше, в далекій Спарті, командири аскетичних спартанських воїнів, придумали, як взагалі відбити у суворих підлеглих спрагу до збагачення. Незважаючи на те, що країни поруч зі Спартою користувалися невеликими монетами, у самій Спарті за гроші були прийняті важкі та великі ломи. Звичайно, у такому разі, рядовий спартанець просто фізично не міг мати при себе «багато грошей», тому аскетичність місцевих мала благодатний ґрунт. |