Й, без того популярний фріланс, суттєво розвинув свій вплив на шукачів заробітку під час карантину, залучаючи до армії віддалених робітників все більше людей. Проте, не всі сфери фріланс-заробітків стали однаково популярними, а точніше, спроможними задовольнити потреби шукачів у знаходженні роботи.
Не секрет, що найпопулярнішою серед фрілансерів була та залишилася IT-сфера. За даними світових опитувань, в даному напрямку, як й у часи до карантину, так й впродовж нього, лідером цього напрямку залишилося програмування. Серед респондентів, що потрапили до опитування, більш ніж 36% працюють в саме цій сфері. На другому місці дизайн. Цим видм праці займаються майже 23% респондентів. Далі йдуть маркетологи. Їх у фрілансі понад 15%.
Серед опитаних виявили закономірність того, що лише для 25,5% респондентів це стало тимчасовим видом зайнятості або дозволили отримувати додатковий дохід. Для усіх інших, така робота, як була, так й залишилася основним видом заробітку.
В умовах обмежень, запроваджених карантином, заробіток фрілансерів, наразі, розподілився наступним чином. Мова йде про погодинні ставки
Так, 24% заробляють від 30 доларів США за годину, ще 20% - від 20 до 30 доларів США за той самий період. 17% можуть заробити за годину від 10 до 20 умовних одиниць – цікаво, але саме таку заробітну платню пропонують українські роботодавці, що залучають до роботи фахівців з цих напрямків.
21,2% опитаних фрілансерів, можуть розраховувати на погодинну оплату до 10 доларів США, як правило, це робітники у напрямках системного адміністрування та копірайтингу.
Переважна більшість опитаних респондентів розповіли, що працюють на місцевому ринку праці. Таких респондентів нарахували 36,5%. Далі йдуть ті, хто працює на ринку США - 31,4%. Серед лідерів – країн, де процвітає такий фріланс, також європейські країни. Там свій основний заробіток на фрілансі отримують 17,5% фахівців. Цікаво, що навіть у європейських країнах, переважна більшість таких фрілансерів працюють частіше на ринок США. Це трапляється тому, що там відзначаються найвищі погодинні ставки.
Скоріше за все, й українські фрілансери бажали би працювати на іноземних - роботодавців, які більш щедрі у заробітках, що пропонують. Але, більшість вітчизняних виконавців зупиняє те, що вони не знають навіть англійської мови. Крім того, в інших країнах також існує власний фріланс-ринок шукачів, які створюють українцям суттєву конкуренцію.
Ще, результати опитування показали наскільки карантинні обмеження під час пандемії зуміли вплинути на кількість пропозицій для фрілансерів. Респонденти так відповіли на це запитання:
· 48,2% кажуть, що роботи стало менше;
· 30,7%; впевнені, що коронавірус та викликані ним обмеження ніяк не вплинули на рівень їх заробітків;
· 21,2% не суттєво, але все ж таки відчули певний вплив існуючих обмежень.
Також, респонденти розповіли й про те, як карантин вплинув на рівень їх погодинної оплати. Так, про
зменшення зарплати розповіли 20,4% опитаних, такі обмеження суттєво вплинули на зниження заробітків маркетологів та дизайнерів. Про те, що нічого не змінилося, кажуть 65,7% респондентів, більшість яких це саме програмісти. 12% з них заявляють, що ставки за погодинну роботу навіть збільшилися.
|