Окрім небезпеки людському здоров’ю, сучасна пандемія, як з’ясувалося, несе не менші ризики світовій економіці, зупиняючи бізнеси, руйнуючи робочі місця та збіднюючи населення країн.
В Україні, за не такий вже й тривалий час карантину, завдяки якому більшість працездатного населення залишилося вдома без збереження зарплат, кількість звернень до Державної служби зайнятості збільшилася у 10 разів. Українці, що намагаються протриматися невизначений поки час, звертаються за допомогою у реєстрації безробітного статусу та отримання матеріальної допомоги, обумовленою законом.
За другий тиждень квітня поточного року, кількість громадян, що тимчасово не працюють зросла на 36 200 осіб, сягнув позначки у майже 387 500 чоловік. Антірекордсменами у кількості реєстрацій стали Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Полтавська та Львівська області країни. Протягом тижня, за середніми показниками сьогодення, статус тимчасово безробітного отримують майже 7 000 українців. Мінекономіки країни було змушено впровадити спеціальні інструкції, які отримали центри зайнятості у містах, щоб прискорити процес реєстрацій та виплат допомоги.
Наразі, процедуру «подачі документів до центрів зайнятості в умовах карантину» суттєво спростили. Людині, що потрапила до такої ситуації та бажає отримати державну допомогу, для цього потрібно заповнити бланк або написати власноруч лише дві заяви: про надання їй статусу безробітного та прохання призначити матеріальну допомогу по безробіттю. Заяви подаються двома способами: або за допомогою скриньки для кореспонденції безпосередньо у центрі зайнятості, або надіславши листа електронною поштою.
Якщо, людина має певну технічну можливість, вона може скачати, роздрукувати та заповнити необхідні бланки заяв вдома. У разі відсутності такої можливості, належні бланки заяв можна знайти у кожному центрі зайнятості, біля ящика для кореспонденції.
Важливо: для заповнення бланків, необхідно вказати паспортні дані, номер індивідуального ідентифікаційного коду, дані про існуючу освіту та попередню трудову діяльність заявника.
Крім того, сьогодні, коли низка міст та областей України запроваджує безпрецедентні карантинні заходи та забороняє вільне пересування містами, щоб не наражатися на небезпеку, зареєструватися можна не виходячи з дому. Для цього треба власноруч написати заяви за зразком, який можна знайти на офіційних сайтах центрів зайнятості або заповнити готові бланки, роздрукував їх при можливості. Також, необхідно зробити електронні копії заповнених та підписаних заяв за допомогою сканеру, які вже можна буде надіслати на електронну скриньку центру зайнятості, де людина буде перебувати на обліку. У полі «Тема листа» необхідно вказати власний ПІБ.
Також, уряд працює над тим, як допомогти з роботою тим українцям, хто втратив роботу через закриття компаній й підприємств, які не витримали карантинною паузи. У Кабміні пообіцяли працевлаштовувати звільнених через карантин українців, поки лише залучаючи людей до ремонту доріг, тротуарів, прибирання територій та інших подібних робіт.
|